annas

Kdo je to?

Narodil se ve Španělsku a už od mládí si hrál se štětcem a barvami. Jako by už věděl, že se pro něj stanou osudem. Později pendloval mezi Španělskem a Paříží. Bývá považován za jednoho z největších malířů v kubistickém stylu. Mezi jeho neznámější díla patří Guernica, jež zobrazuje španělskou občanskou válku.

Nejlepší odpověď
Jahoda

Nejsem si jistá, ale Picasso?

Další odpovědi
anonym

Pablo Picasso.

rynek878

Guernica je obraz Pabla Picassa.

Guernica je obraz vysoký 349 cm a široký 777 cm. Picasso jej zhotovil za necelý měsíc. Zakázku mu už dříve zadala španělská republikánská vláda, obraz měl být součástí španělské expozice na Mezinárodní výstavě moderního umění a techniky v Paříži v roce 1937. Picasso práci odkládal, impulsem se mu nakonec stalo vybombardování města Guernica, které se odehrálo 26. dubna 1937.
link.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gu­ernica_(obraz)

PostApMan

Picasso ? Nikoho jiného kdo by namaloval 3 metry vysoký a 7 metrů dlouhý obraz neznám. (upřímně neznám ani moc dalších umělců – umění není jedna z mých nejsilnějších stránek)

zuzka.kol.

100procentně Pablo Picasso

Zdroj: http://www.ar­tmuseum.cz/ume­lec.php?art_id=342