irij

Kdo je schopen poskytnout prstoklady na křídlovku?

Prosím o kompletní prstoklady.

Odpovědi
baghira

http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/4/4a/Spe­cial-T_trumpet_over­tone_series.png

První klapka snižuje tón nástroje o velkou sekundu (2 půltóny), druhá o malou sekundu (1 půltón) a třetí o malou tercii (3 půltóny), kombinacemi těchto tří klapek lze dosáhnut všech dvanácti tónů v rozmezí oktávy.

Na obrázku je prstoklad v C. Pokud je křídlovka laděná v B, tak je to všechno o tón (resp. o dva půltóny) níž.