OmylCZ

Kdo je nebo byl podle vás nejmocnější člověk v celé historii a proč?

Kdo měl podle vás nejblíže k ovládnutí světa?

Odpovědi
Rokio

Adolf Hitler, pokud by nebyl ješitný a poslouchal by své generály.

Ve starověku to byl podle mě Julius Cézar a Alexandr Veliký. V novověku pak Napoleon Bonaparte.

Drap

Je to nesmyslná otázka. Nikdo, nikdy takový nebyl.

INRI

Nejmocnější je čas on ovládá vesmír a vše co je živé, proto je zde vše dočasně

elkon

Aby byl jedinec faktickým vládcem celého světa, tak na to nemá nikdo páky.

Pepa25

„Ovládnutí světa“ se nikdy nikdo ani nepřiblížil. Nejmocnější je dost obecné – měřit to celosvětovou pozicí ovládané země nebo jejích rozsahem?
Pokud bychom vzali čistě plochu území, tak nejrozsáhlejší bylo Britské impérium v r. 1920, kdy zahrnovala 26,35% plochy souše (bez Antaktidy). Králem byl v té době Jiří V.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/British_Em­pire#/media/Fi­le:British_Em­pire_1921.png