Jose1f

Kdo je autorem axiomu, že dvě rovnoběžky se protínají v nekonečnu?

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že to byl řecký matematik Eukleidos.

Rovnoběžky se nikde neprotínají (respektive někdy říkáme, že se „protínají v nekonečnu“)

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­ukleidovsk%C3%BD_pros­tor

Doplňuji:
Jsou různé možnosti psaní tohoto jméno, řecky či počeštěně … Eukleidos, Euklidés, Eukleidés, Euklid …

Další odpovědi
tom004

Nevím,ale tipnu,že za to může Eukleides.

hippeace

ano mmám to potvrzené z knihy všichni myslíme stejného člověka ale píšeme to trochu jinak xD Eukleidés

Blizna

To není axiom. Axiom je předpoklad, požadavek. Tenhle „požadavek“ navíc přišel až s rozvojem neeuklidovské geometrie, tj. ve 20. století. No nic, tohle je komplikovaná oblast matiky.