1popelka1

Kdo byl prvním tatranským turistou? A kdy?

Pro mě docela překvapení, nejen kdo, ale i to, že se dá prvenství zjistit… ale co je psáno, to je dáno.
Doplňuji:
Turistický průvodce o Tatrách dává za pravdu Annas.
Opravdu prvním známým turistou byla žena – kněžna Beata Laská z Kežmarského hradu. V roce 1565 se vydala ve společnosti s několika kežmarskými měšťany na výlet do Sněžných hor (=dnes Tater) k Zelenému plesu.

Nejlepší odpověď
annas

Já jsem našla toto.
Psal se rok 1565, když v červnu vyrazila novomanželka Alberta Laskyho Beata Kościelecka z Kežmarku do Sněžného pohoří (tak se tehdy Tatry nazývaly). Historici se domnívají, že její cesta vedla k Zelenému plesu.

Za vším hledej ženu.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:EB­gq8UCERG0J:www­.tatry.cz/ser­vis/aktualne/bo­hus.php+v+kter%­C3%A9m+roce+se+ob­jevil+prvn%C3%­AD+turista+v+Ta­tr%C3%A1ch&cd=1&hl=cs&ct­=clnk&gl=cz

Další odpovědi
iceT

Nasla jsem toto:Prvni zpravy o vypravach do Tater pochazeji z 16.stoleti.Stu­denti z Kezmarskeho lycea chodili do Tater na exkurze spojene se sberem prirodnin.
V roce 1615 tri studenti,ktere vedl David Frolich,vystoupili na Kezmarsky stit.Je to prvni historicky dolozeny vystup.
Rozvoji turistiky branila mala pristupnost do oblasti Tater.