Avatar uživatele
1popelka1

Kdo byl prvním tatranským turistou? A kdy?

Pro mě docela překvapení, nejen kdo, ale i to, že se dá prvenství zjistit… ale co je psáno, to je dáno.
Doplňuji:
Turistický průvodce o Tatrách dává za pravdu Annas.
Opravdu prvním známým turistou byla žena – kněžna Beata Laská z Kežmarského hradu. V roce 1565 se vydala ve společnosti s několika kežmarskými měšťany na výlet do Sněžných hor (=dnes Tater) k Zelenému plesu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, Jahoda, rynek878, elektrikář před 4997 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Já jsem našla toto.
Psal se rok 1565, když v červnu vyrazila novomanželka Alberta Laskyho Beata Kościelecka z Kežmarku do Sněžného pohoří (tak se tehdy Tatry nazývaly). Historici se domnívají, že její cesta vedla k Zelenému plesu.

Za vším hledej ženu.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:EB­gq8UCERG0J:www­.tatry.cz/ser­vis/aktualne/bo­hus.php+v+kter%­C3%A9m+roce+se+ob­jevil+prvn%C3%­AD+turista+v+Ta­tr%C3%A1ch&cd=1&hl=cs&ct­=clnk&gl=cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Nasla jsem toto:Prvni zpravy o vypravach do Tater pochazeji z 16.stoleti.Stu­denti z Kezmarskeho lycea chodili do Tater na exkurze spojene se sberem prirodnin.
V roce 1615 tri studenti,ktere vedl David Frolich,vystoupili na Kezmarsky stit.Je to prvni historicky dolozeny vystup.
Rozvoji turistiky branila mala pristupnost do oblasti Tater.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek