Kdo a kde šije armádní uniformy a maskáče?

Zajímalo by mě, kdo a kde šije maskáče a uniformy a boty i jiné vojenské doplňky pro armádu… Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Poslední léta je to tak, že tyto věci dělá firma, která vyhraje konkurz vypsaný na určitou dobu. Ta to potom většinou částečně zase zadává jiným firmám. Dříve maskáče čil Kras a boty vyráběl Svit.

Další odpovědi
zjentek

Třeba pro Wehrmacht šil Hugo Boss.

http://extras­tory.cz/slavny-navrhar-sil-uniformy-pro-wehrmacht-a-ss-svadleny-a-krejci-mu-dodavalo-gestapo.html

independent

Asi soukromé firmy, měli jsme v práci kolegu, jehož manželka šila na ŽL pro hasiče a ještě pro nějakou státní složku, možná i armádu, už si nepamatuji.

dubraro

Ten, kdo vyhraje výběrové řízení, tedy nabídne to nejlevněji. Obvykle je to nějaká česká firma, která ale nemá ani jeden šicí stroj – objedná to někde v Číně, na Filipínách, v Indonésii. Kvalita pak podle toho vypadá.

Klaproth

Černé tankistické útéčka šil Otavan Třeboň.