Calimë

Kde získám autorská práva na určité písně?

Prý je na to firma-jaká?

Nejlepší odpověď
tom004

Je to „Ochranný svaz autorský“ (OSA).Pobočky najdeš na netu.

Další odpovědi
anonym

ad beer nejenže má tom pravdu (ostatně až do penze pracoval v show byznysu), ale sám se dopouštíš poškozování 6 dní čerstvé uživatelky chybnými informacemi. Neustále se zde opomíjí závažné dopady subjektivních návodů v oborech lékařství a práva.
OSA má jako jediný kolektivní správce oprávnění od Min. kultury (stejně jako Intergram a Dilia na ostatní druhy autorských práv). Česká Wikipedia není autorizovaná a její texty pocházejí z příspěvků laických uživatelů. Fakt, že cituješ některé kritické příspěvky, nemá žádnou právní relevanci.
V odkazu níže uvádím konkrétní odkaz. Jako 1. krok doporučuji dotaz na seznam chráněných hudebních děl, kde následně obdržíš i konkrétní podmínky na produkování.
Doplňuji:
ad www, nevím co se ti nezdá? OSA je jediný a výhradní subjekt na českém trhu (zastupuje autory, tj. skladatele a textaře), žádná volitelná varianta neexistuje. (Jediné, co je schůdné, znamená podepsat zmocnění kvalifikovanému advokátovi, ale postavení stran tím zůstává nedotčeno.)
Zákon platí pro všechny a jeho neznalost neomlouvá.
Prosím znovu, zvažujte své rady v oblastech, kde právní následky mohou být dramatické! (Dokonce v krajních případech, jsou i následné škody soudně vymahatelné, včetně netu!!)
Provozovatel Odpovědí proto má na stránkách tuto právní výhradu.

Zdroj: http://www.osa­.cz/horn%c3%ad-menu/kontakty/ve%c5%99ej­n%c3%a9-provozov%c3%a1n%c­3%ad.aspx

beer

Vznik a trvání autorských práv:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Au­torsk%C3%A9_pr%­C3%A1vo#Vznik­.2C_trv.C3.A1n­.C3.AD_a_vym.C3­.A1h.C3.A1n.C3­.AD_autorsk.C3­.BDch_pr.C3.A1v

Pro tom004: OSA jsem neuváděl úmyslně, bylo již mnoho informací, že se právě ona nevyplatí-licenční poplatek min.500Kč a dál…nic. Už Wikipedia ti řekne, že finanční toky se tam považují za neprůhledné ap. OSA podle nejen mého názoru lidi především okrádá, ne pomáhá!

Jinak tady najdeš vše, firmu na hudbu neznám:
Doplňuji:
Www, díky za objasnění, no comment. A ani se mně jaksi nechce..

Zdroj: http://www.nkp­.cz/o_knihovnach/Au­tZak/Index.htm

www

Ano, je to OSA.
Souhlasím ale, narozdíl od Dr.Axl, že to může mít a asi má svá úskalí, na což upozorňuje ve svém názoru Beer.. Určitě je rozdíl nechat se chránit touto organizací pro tvůrce občasných dílek a velkovydavatelem, kam zřejmě tazatelka nepatří 😉. Jinak by se asi tady neptala..

Michal Kole

Nejlepší by bylo kontaktovat přímo produkční společnosti, zastupující umělce, kapelu,…

anonym

ad www, kam na to chodíš? Žádný vydavatel ani jiný subjekt nemá oprávnění suplovat funkci, jež má výhradní kolektivní správce. Přečti si autorský zákon, kde je to zcela jasně řečeno.