tess201403

Když smyčcem zahraju na prázdnou strunu, neozývá se zvuk, jen slabý tón a šustění. Čím to je?

Ahoj, potřebovala bych poradit. Dnes mi přišly housle, a když smyčcem zahraju na prázdnou strunu, neozývá se zvuk, jen slabý tón a šustění. Možná je to hloupý dotaz, ale čím to je? Jsem, co se týče houslí, úplný amatér. Děkuji moc :)

Nejlepší odpověď
BergySeltzer

Namaž smyčec kalafunou :)

Další odpovědi
xxx3

Najdi si učitele, to je opravdu rada nad zlato. Zrovna housle jsou na „samoučení“ velmi nevhodný nástroj. Těch důvodů tam může být víc – od zmiňované kalafuny až po techniku, s jakou smyčec používáš. To se ale V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEDÁ ODHADNOUT PŘES INTERNET. Chceš-li šetřit svůj čas, pak je učitel houslí naprosto jasná volba.

Kelt

A hraje ti struna, když na ni brknáš? A máš správně kobylku? Máš natažené struny A je napnutý smyčec? Pokud odpovíš na všechno ano, pak vyhledej muzikanta, takto na dálku je to těžké radit.