annas

Kde žije a jak se jmenuje poloopice, která se chová jako datel?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Že by Ksukol ocasatý (patří do lemurů) a žije na Madagaskaru, říká se mu „noční datel“
Doplňuji:
Nahrazuje datly, kteří na Madagaskaru nežijí. Poklepává končetinami na kůru stromů a svým sluchem zaznamenává pohybující se larvy hmyzu. Řezáky vykouše otvor a prostředníčkem larvy vyjme

Zdroj: http://lember­k.vcm.cz/cesto­pisy/lemurie1­.htm

anonym

Obráceně to doufám,neexistuje.

annas

To by bylo mnohem zajímavější.