Kde všude mohu cestovat na nový občanský průkaz?

Chtěl bych za krátko vycestovat do sousedních států, ale nemám platný cestovní pas a vím, že se dá cestovat i na občanský průkaz. Ale nevím, do kterých zemí?

Nejlepší odpověď
carlos23

Podle novely zákona o cestovních dokladech (č. 559/2004 Sb.) může občan ČR vstupovat a pobývat na území všech ostatních členských států EU na základě platného občanského průkazu.
Podle vyjádření MV ČR však není doporučováno občanům mladším 15ti let, cestujícím společně s rodiči, aby cestovali pouze na základě zápisu v občanském průkaze rodičů, bez vlastního cestovního dokladu.

Další odpovědi
Krugerka

DO zemí EU…

alenka901

státy evropské unie