Jojomi

Kde si založit webovou stránku bez koncové domeny jako blog.cz, webnode. cz apod.

Doplňuji:
websnadno.cz atd. Děkuji

Odpovědi
arygnoc

zaregistrovať a zaplatiť doménu domena.cz (na nic.cz)
zaplatiť hosting.

cca 20 euro (skôr menej)

anonym

Jen doplním to, co píše Arygnoc…
Zaplatíš si doménu 2. řádu (tedy napřílad .cz, .eu, .biz, .com…) u národního registrátora (např. NIC.CZ).
Pak si najdeš webhosting zdarma. Nebo lépe – nějaký si zaplatíš (cena je závislá na poskytovaných službách). Nebo si postavíš vlastní web server s konektivitou.

ivzez

Jak radí Arygnoc – zakoupit si vlastní doménu:

Bude-li obsah určen převážně českým návštěvníkům,
pak .cz, v případě vícejazyšného webu s poncovkou .eu, .com apod.
(i když .com bych moc nedoporučovala, protože v případě sporu
by mohly být problémy s právem USA).

Dále je potřeba se něco naučit o fungování webu,
hypertextový jazyk (HTML) a kaskádové styly (CSS).

Další možností je hostovat zakoupenou doménu
např. u Endory.cz, která má v nabídce instalaci
CMS, na nichž lze provozovat web, blog, …

Ale určitě bych doporučila před spuštěním vlastního webu
něco málo nastudovat (např.: http://www.jak­psatweb.cz)
Doplňuji:
Cena domény .cz a .eu se pohybuje kolem 200 Kč za rok,
hosting u Endory by měl být zdarma.

Případně lze zdarma hostovat u TELE3,
ale tam už je potřeba něco znát.

Hamon

Záleží na technologii, kterou chceš využívat, jestli PHP nebo ASP.NET. Ne každý poskytovatel nabízí obě varianty.

Neber to ve zlém, ale když se musíš ptát na tohle, rozhodni se podle ceny. Potřebuješ zejm. webový prostor, 100 MB je ažaž (pokud hodláš provozovat fotogalerii, pak si vynásob očekávaný počet fotografií přibližnou velikostí jedné), skriptování PHP nebo ASP.NET, pravděpodobně jednu databázi a nějakou e-mailovou schránku. Ostatní pro začátek potřebovat nebudeš.

Co přesně budeš potřebovat, to najdeš v dokumentaci redakčního systému nebo co to budeš provozovat.
Doplňuji:
U některých poskytovatelů „hotového řešení“, jako např. webnode, umožňují za poplatek provozovat web na vlastní doméně www.tvojedomena.cz místo tvojedomena.web­node.cz.

postcd

stačí si zadat do seznam.cz a nebo google.cz slovo hosting. a kontaktovat poslat email pár stránkám, drtivá většina umožní automatizovaný nákup domény tvejmenoneboco­koliv.cz a hostingu. hosting stojí cca 30kč měsíčně, nebo u endora.cz jde i zdarma. levné domény má subreg.cz má i hosting

devitkac

No, na to si budete asi muset koupit nějakou vlastní doménu a hosting. Není to zas až tak drahé. Jen tak mimochodem, jestli můžu mít jeden tip, tak pokud budete u svého webu chtít zvýšit návštěvnost, tak se docela vyplatí investovat i do nějaké SEO optimalizace. Mně se o ni u mých stránek starali https://kvalit­neseo.cz/seo/ a musím říct, že odvedli vážně dobrou práci. :)