jana91

Kde sehnat pro experiment něco z mědi a něco z mosazu?

Ahoj, potřebuji kvůli jednomu experimentu sehnat jednu věc z mědi a jednu s mosazu. Bohužel v domácnosti jsem nic nenašla. Můžete prosím poradit kde mohu koupit? Bydlím v Brně. Předem děkuji za nápady!

Odpovědi
Drap

V kovošrotu, ve sběrném dvoře, ve starožitnictví, v domácích potřebách, na burze a na mnoha dalších místech,

Arne1

Nevím, co to má být za věc… Ale v hobbymarketech by nebyl problém koupit kus drátu (tlustého) z mosazi i z mědi.

jsemjá

Buď jdi do obi, do železářství, nebo do šrotu.

Dochy

Měď třeba v elektře – dráty. Mosaz… myslím že vy v hobby marketu nebo železářství mohli mít mosazné tyče (třeba i závitové) a profily (trubky, jekly) nebo přinejhorším mosaznou kliku (ale ta by asi byla zbytečně drahá už pro to, že je to nová klika). Možná i mosazné šrouby (bacha, některé jsou jen ocelové zinkované nažluto)

zjentek

V peněžence! (;(;(;

Drap

Nevěřím že doma nic nemáte. Nikdo v domácnosti nemá třeba dvacetikorunu a desetikorunu?

Drap

Nesháněj ale nic z mosazu, ale z MOSAZI

Hufnágl

Supluješ annas nebo žabáka?

Hufnágl

Supluješ annas nebo žabáka?