Kalpy

Kde sehnat připínací sluneční brýle?

Zdravím, potřeboval bych „připínací sluneční brýle“ nebo jak se tomu přesně říká. Jde o to, že mám brýle dioptrické a na ty bych si chtěl ve slunku připínat právě ty sluneční. Už jsem to u někoho viděl, ale nevím, kde to sehnat – na internetu jsem nic moc nenašel; stačí jenom zajít někam do optiky? Díky.

Nejlepší odpověď
brillant

Hledej sluneční klip dioptrické brýle. http://www.mkop­tik.cz/doplnko­vy-sortiment/pola­rizacni-klipy/5
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=slu­neční+klip+na+d­ioptrické+brý­le&sourceid=o­pera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Nevím sice o jaké dioptrie, či vady zraku Ti jde, ale já dokonce „objevil“ dioptrické sluneční brýle od + 1 do + 3 dioptrií (já potřeboval 1,5 d) u vietnamců za 35 Kč. Nemají asi žádný UV filtr, ale pro mou potřebu (pouze na řízení v autě) mi plně vyhovují. Jde ale také o celkový typ poškození (různost očí, křivé osy a pod.) Pak možno uvažovat o zbarvovacích – samostmívatelných, případně o těch klipech, jak píše brillant. Tato řešení jsou poněkud dražší.

gecco

Stačí zajít do optiky…
A – případně, pouvažuj o samozabarvovacích sklech…
😉