chaerin

Kde sehnat jehlu na gramofon Tesla NZC150?

Zdravím, máme doma gramofon Tesla NZC150, ale chybí k němu jehla a nemůžeme ji nikde sehnat. Nevěděl by prosím někdo, kde ji splašit?

Nejlepší odpověď
Hlada

V NZC150 byla původně krystalová vložka VK4302. Ta má překlápěcí chvějku s dvěma hroty. Je běžně k dostání. Stačí zadat do vyhledávače. Nechci dělat reklamu.
Raménko umožňuje standardní 1/2" připevnění přenosky. Vzhledem k této možnosti doporučuju raději vyměnit přenosku za kvalitnější magnetodynamickou s menší silou na hrot.