Avatar uživatele
jirka F

Kde se ujalo zrovna pojmenování Flynn Carsen, když v titulcích je napsáno Knihovník?

Předem děkuji za odpovědi a vysvětlení.

Zajímavá 0 před 89 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

I v originále se hlavní postava jmenuje Flyn Carsen. Není mi jasné co míníš tím „Kde se ujalo“ – pokud se opravdu ptáš kde, tak zjevně v ČR a na Slovensku. Ale zjevně jsou i jiná pojmenování série. Kromě „Flyna Carsena“ tu máme i (v překladu) Pátrání
(DE), Dobrodrudružství Flyna Carsena (FR), Knihovna tajemství (HU) – čistě strojový překlad, neodvažuji se hádat, do kterého z mnoha vhodnějších tvarů by se to mělo přeložit.
A zrovna ČR je známa poměrně kvalitním dabingem, který typicky zohledňuje místní kulturu a k tomu patří i volba názvu.

Filip84: Flynn Carsen je docela přesný určující znak, který podle mně naprosté většině uživatelů bude stačit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Dotaz je chybně formulovaný a nesrozumitelný: nelze poznat, o jaký film má jít. 🙄

Musíš furt otravovat!? 🙄🙄

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Flynn Carsen je hlavní postava seriálu „Knihovník“ a filmové trilogie s tímto názvem („The Librarian“). Pojmenování Flynn Carsen se ujalo mezi diváky a fanoušky tohoto seriálu a filmů právě kvůli tomu, že je to jméno hlavní postavy. V titulkách je napsáno „Knihovník“, protože je to název role, kterou Flynn Carsen zastává – je knihovníkem v nadpřirozené knihovně, kde se uchovávají magické artefakty a tajemství světa.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Knihovník je s velkým K, ale „jyřýk“ s malým j. Název filmu nikde v otázce nemáš. Těch filmů je víc, stejnýho názvu. Ale uživatelé se mají dovtípit! 🙃🙃🙃

Nechceš si najít jinou platformu na vypisování těch svých ydiotin? Kteří uživatelé se mají dovtípit: yntegrovaní? Ti po deseti minutách filmu neví, co bylo před pěti minutami. A ti ostatní? A jak, jako? Normální člověk nemyslí, jako Ty, pochop to, konečně! 🙄🤦🏽‍♀️

Avatar uživatele
jirka F

Vyčítat mně že mně bylo 12 let když jsem se registroval to je od tebe ubohé.

Avatar uživatele
Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

Po pravdě, Filipe, na základě některých Tvých příspěvků a zejména Tvých reakcí zrovna tady mám pocit, že Tobě 12 ještě nebylo.

Avatar uživatele
jirka F

Ty neznáš filmy Knihovník honba za kopím osudu nebo doly krále šalamouna a Jidášův kalich?

Avatar uživatele
Filip84

Jenom film „Doly krále Šalamouna“ je 2×:

King Solomon´s Mines (U. S., 1985),
King Solomon´s Mines (U. S., 2004).

https://www.csfd­.cz/film/15694-doly-krale-salamouna/prehled/
https://www.csfd­.cz/film/179831-doly-krale-salamouna/prehled/

Jak mám, laskavě, vědět, který myslíš? A Šalamoun je jméno, Ty se píšeš taky jyřýk? A název filmu se, obvykle, začíná velkým písmenem, tak jako v textu, aby to šlo odlišit, ne?

To jsi vážně až takový idiot? 🤪🤓🙄

Avatar uživatele
Filip84

A to jsi do tý otázky napsal? Já to tam nevidím. 🙄

Avatar uživatele
jirka F

Filip84: Já jsem myslel že se uživatelé dovtípí o jaké filmy jde.

Avatar uživatele
Filip84

A jak se mají dovtípit, když těch filmů je více? 👿

Ty nemysli, to se musí umět, Ty neumíš! 🙄

Nový příspěvek