Jiří Bohumil

Kde sehnat tyto ND na pekárnu Moulinex?

Sehnal jsem starší, velmi zachovalou pekárnu na chleba, Moulinex, „home bread“, typ OW 300001. Nefungoval pohon míchadla. Podařilo se mi ji opravit, neměla však nádobu (tu jsem již na Bazoši sehnal kompletní, jako novou, za 100,–Kč +balíkovné), ale víko ještě nemá vnitřní část, „sklo“ průzoru a mřížku odvětrávání. Zatím se mi tyto díly nepodařilo nikde „objevit“. Je to zřejmě nějaký tvarovaný, tepelně odolnější plast a sklo snad rovněž tepelně odolnější „plexi“, což jsem zjistil na pekárně podobné. Poradíte, kde by se to dalo sehnat, případně, nemáte tuto nefunkční pekárnu, z níž by jste mohli tyto ND odprodat?Díky za reakce.

Nejlepší odpověď
Kepler

Tipuju, že takové díly mají k dispozici jen pozáruční opravny. takže bych hledal mezi nimi. Pokud to ovšem není příliš starý typ. Bohužel takové zboží se bere jako spotřební a v podstatě se neopravuje, ale kupuje se nové. Ty časy, kdy se leccos dalo opravit jsou dávno pryč. Taky mě to dost štve, protože je to plýtvání materiálem a lidskou prací. O enviromentálním zatížení ani nemluvě.

Další odpovědi
aliendrone

Tak POKUD VŮBEC na ni seženeš díly (jestli je starší jak cca 6–8 let, vidím to bledě) i u značkových opraven, tak mám výborný tip!

Existují tzv. „sběrné dvory“, kam se expeduje (nejen) elektronický odpad. Znám chlapa, který je prohledává a odnáší si (za drobný bakšiš hlídačům) odtamtud dnes již jinak nedostupné kousky/díly atd.

Borec (šikovný důchodce) si z toho udělal zajímavou „živnost“ (pochopitelně bez papírů) a má to jako VELICE LUKRATIVNÍ přivýdělek, vynese mu to měsíčně víc, než má důchod! (myslím tím opravy dnes již jinak neopravitelných vě­cí)

Jiří Bohumil

Aliendrone- díky za typ, už jsem se o tom ve sběrným dvoře, u nás, několikrát pokoušel. Nejen kvůli tomuhle. Máme tu v blízkosti dva. Bohužel, s jejich správci není žádná řeč, mají zřejmě strach, aby nepřišli o dobrý „korýtko“.
Mám ale štěstí, že poblíž mám nezamčený kontejner na el.zařízení a elektroniku a i když vím, že to není úplně košer, tak do něj občas vlezu. A někde v okolí je nějakej „magor“, který vyhazuje, mimo poškozené, někdy i úplně dobré věci. Tak, když se mi to hodí, dopustím se této sporné „krádeže“ a věci si beru a opravím, případně nepoškozené ani nemusím opravovat.
Ospravedlňuji si to tím, že provádím ekologickou likvidaci tím, že tyto spotřebiče vracím k použití.:-)))
A mimo věci, které použiji i v domácnosti (jde i o tu pekárnu, kterou bych jinak určitě nekupoval), tak jsem si dovybavil i chatu. A bylo jich už hodně (žehlička, friťáky, topinkovač, toustovač, mixery a šlehače, el.plotýnka a dokonce i LED monitor ke staršímu počítači, který mám na chatě. A hromadu různých přívodních a spojovacích kabelů, napaječů a součástek, dokonce i dobrý smartpon.
A tak se bavím těmi opravami a bastlováním, ale pouze pro sebe, na kšeft to nedělám. Celkem to nemám zapotřebí, dělám vše pouze pro zábavu.
Ovšem uznávám, že pokud by někdo potřeboval, z těch vadných, něco opravit, je dnes levnější koupit nový spotřebič, než jej nechat opravit.
Zkrátka, Číňani levněji vyrábí, než Češi opravují.:-(
A co se týče té pekárny, mám vyřešeno. Z Al plechu jsem udělal spodek víka, mezi něj a vrchní část jsem dal izolaci ze skelné vaty v hliníkové folii. Okýnko není potřeba, pokud chci zkontrolovat, nahlédnu pod víko. No a už jsem dnes upek první „komisárek“ a „nemá to chybu“. Pekárna funguje perfektně.
Toť k diskuzi o likvidaci různých, ještě použitelných zařízení.
Ještě k tomu dodávám, že by nebylo naškodu, pokud by ve sběrných dvorech, oficielně, odprodávali levně věci, spotřebiče a součástky, o které by někdo měl zájem. Vždyť by šlo rovněž o ekologickou likvidaci. Obdobně, jako funguje mnoho „seknhendů“ s oblečením.
Dík za reakci a zdravím.:-)
Tímto rovněž reaguji i na příspěvek Keplera, který se k tomuto problému rovněž vyjádřil a jehož rovněž tímto zdravím.:-)