KDE NA RAFT?

Dobrý den,chtěla bych jet s kamarádkou na vodu (raft)Jelikož mně ještě nebylo 18 a obě nemáme prakticky skoro žádné zkušenosti(já byla jednou na školním kurzu),zajímalo by mě,zda s tímto nemá někdo zkušenost.Dá se např. zapojit do nějakého kurzu kde bude více lidí a povede nás instruktor?Můžeme si poté trávit svůj volný čas podle sebe,nebo je to jako ve škole,že nad vámi musí mít někdo pořád dozor?Zajímalo by mě také,jak dlouho předem se mohu do takového kurzu přihlásit,popř.cenu kurzu např na 3–4 dny(v létě)budu ráda za jakékoliv informace,www stránky či vlastní zkušenosti.děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
ReHu

O kurzech na raft nevím, ale zcela jistě se pořádají zájezdy. Jedno i vícedenní. Ty jsou s instruktorem a půjčují i vybavení. Nevím odkud jsi, podívej se po některých cestovkách na netu. Ale pokud ti ještě nebylo 18, budeš muse mít asi doprovod, nebo někoho, kdo za tebe bude mít plnou zodpovědnost. Záleží na pořadateli.
V žádném případě vám nedoporučuji jezdit bez zkušeností.
Až pojedete víckrát a budete jistější, můžete si půjčit raftík v půjčovně a s pár známými se něco sjet samy.
Nejdříve něco klidného, třeba Vltavu, ne moc nahoře, později až budete něco znát, doporučuji Rakousko, tam jsou moc pěkné řeky.
Teď začala sezona, voda teče a je teplo, je nejlepší doba. V létě bude sucho a vody méně.

Zdroj: Vlastní zkušenosti