TheMyss

Kde může člověk sehnat větší množství draslíku, cesia, nebo rubidia?

Myslím z nějakých vyhozených přístrojů nebo tak

Doplňuji:
Nebo nějaké Alkalické kovy (Francium nebo Lithium), chci si totiž vyrobit bombu na bázi chemické reakce Alkalických kovů a H2O.

Nejlepší odpověď
MK44

Obrať se na místní úřad. Pokud nebudou vědět o nějakém lokálním zdroji, mají aspoň pravomoci k provedení evakuace obyvatelstva v případě praktického testování. Navíc Tě rádi seznámí s předpisy o přechovávání výbušnin a s tresty za jejich porušování – nedej se odbýt! … 😉

Další odpovědi
bolak

http://s0.uplo­ads.im/s3ZPD.png

taky na tom dělám

Lamalam

Relativně snadno se dá získat lithium. Podle toho, že se ptáš i na francium, které je radioaktivní a má poločas rozpadu asi 20 minut a na Zemi se vyskytuje v množství asi do 1 gramu, soudím, že toho o chemii moc nevíš. Raději se na to vykašli.

Kelt

Tyto kovy jsou velmi reaktivní a bývají uchovávány pod petrolejem. Protože se vyskytují v chemických laboratořích, neměl by být problém, si je objednat a koupit podle katalogu chemikálií. vitrum, lachema a další výrobci. Nevím, zda to prodají jednotlivci, který nemá příslušné oprávnění a pod.
Další možnost je vyrobit si to elektrolýzou z příslušných solí, to by asi připadal Na a K, ostatní nevím.

knedlik123

Osamo, ty jsi jeste nazivu ? Tak si nastartuj tvuj letajici koberec a zalet si do Syrie, tam ti toho nabidnou-to budes koukat,a muzes to hned vyzkouset , pak se to svede na toho Assada,to bude v Evrope vypadat verohodne.