Krejcík

Kde mohu online koupit figurky z českého křišťálu? A je toto český křišťál?

Zdravím, chci koupit kamarádce nějakou figurku (jak se vyrábí psi, kočky a podobně) z pravého českého křišťálu a nevím kde. Pouze „jen tak“ a ne žádný velký dárek za tisíce, figurku třeba do 6 cm :). Zajímalo by mne, zda toto je opravdu český křišťál? Přijde mi to poněkud moc levné https://www.mhm-fashion.cz/kris­talove-brousene/#np=1&ra­zeni=price&epri­ce=130-1160 . Díky za rady.

Odpovědi
zjentek

Tywoe pěticentimetrovej pesek ze skla za třistapade JE LEVNÝ? Tak to jsem netušil. No ale není zde ani zmínky, že jde o český křišťál, tož asi tak..

Klaproth

To není křišťál. Píšou tam, že je to ze skla s nízkým obsahem olova. Křišťál má naopak vysoký obsah Pb.
Pravý český křišťál nese logo BOHEMIA CZECH REPUBLIC – LEAD CRYSTAL OVER 24% PbO a vyrábí se v Poděbradech. Nedávno jsem tam byl a podobné figurky v jejich podiokové prodejně stojí od 1000 Kč nahoru.