Pruzkumnik

Kde koupit náhradní vlákno do žárovky?

Přetavilo se mi vlákno v žárovce, lze někde koupit náhradní vlákna? Zdá se mi zbytečný kupovat celou žárovku když baňka a závit jsou v pořádku.

Nejlepší odpověď
Kepler

Už se to sehnat nedá, ale výbornou náhražku poskytuje vláknice Patouillardova. Musíš si ale počkat, roste až od května. Ale bacha, je smrtelně jedovatá! https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vl%C3%A1kni­ce_za%C4%8Der­venal%C3%A1

Další odpovědi
mosoj

Jasně. Edison používal bambusové vlákno. Takže kup kus bambusu a máš vystaráno.

Dochy

třeba tady můžeš koupit drát. Do spirály si to namotej sám. Pokud dokážeš tu žárovku otevřít a znovu zavřít ve vakuu, tak namotání spirálky či případné překování na užší průřez už pro tebe bude maličkost 😉

http://www.ec-eshop.cz/diy-prislusenstvi/695-zhavici-drat-wolfram-03mm.html

Lamalam

Samotné vlákno nestačí, ještě budeš muset někde sehnat trochu vakua.

Arne1

Hloupější otázka by nebyla ?

Kulpix

Stačí šňůra na prádlo. 🙂

Stařík2

Vlákno do žárovky koupíš tam v tom samém obchodě , co prodávají bublinky do vodováhy. Taky se zrovna zeptej , zda mají semtele.

Dochy

Stařík: Chyba ve skloňování. Musíš žádat o 10dkg semtele, nebo zda mají semtel. Ale to druhé už nevyzní a navíc pokud blbě slyší, mohli by tě označit za teroristu 😉

Dochy

Kapitáne,, co je divnýho na náhradních bublinkách do vodováhy? Zboží jako každé jiné.
http://levne-bublinky-do-vodovahy-d-d.webnode.cz/pro­ducts/produkt-2/

(jinak dost často so pod „bublinkama do vodováhy“ prodává celá libela)