Avatar uživatele
mosoj

Kde je spravedlnost ?

V televizi proběhla reportáž o řidiči kterému upadla po kolizi SPZ. Rozhodl se zajet do opravny aby mu SPZ připevnili a cestou ho odchytila policie. Zaplatil pokutu
5000 Kč.
Na druhé straně chytili policisté řidiče Ferari na D1, který neměl u sebe doklady od vozidla. Zaplatil pokutu 250 Kč. Je to spravedlivé ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, rynek878 před 5105 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Těžko říct co je spravedlnost,já jsem minule popadla malou,skočila do auta,chtěla jsem jet do 3 km vzdáleného krámu,jelikož mi došlo mléko. Jen co jsem ujela asi 150 m,tak mě zastavili,doklady jsem zapoměla doma,tak mě předvedli na stanici,aby mě nechali zjistit. Dostala jsem pokutu 500,–kč. Vtip je v tom,že bydlím těch 150 metrů od stanice,každý den,projedou několikrát okolo,znají mě moc dobře,jsem z vesnice,tady se zná každý s každým. Ale ten den dělali,že mě a auto vidí zrovna poprvé.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kokoťenko

Stopne-li vás policejní kontrola v autě, nebo na motorce a máte chybějící, nebo nečitelnou registrační značku, hrozí vám pokuta od 5ti do 10ti tisíc korun a až rok bez řidičského průkazu.
Ztratíte-li SPZtku během jízdy a nebudete o tom vědět, resp. se to dozvíte až po zastavení silniční kontrolou, tak policejní silniční kontrola má povinnost tento přestupek předat do správního řízení. Ovšem neměli by vám bránit v pokračování jízdy a umožnit vám dojet domů. Ovšem ve správní řízení musí majitel vozu dokázat, že vyjel do silničního provozu s oběma registračními značkami. Při dokazování bude ovšem potřeba svěděctví další osoby, nebo jiný důkaz, jako například fotografie.

Každý řidič je ze zákona povinen před jízdou zkontrolovat stav vozidla – sem spadá i kontrola poznávacích značek.

Zdroj: http://www.povinne-ruceni-prehled.cz/ztrata-spztky/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucimia

Pro mě je to již zcela normální, že žádná spravedlnost není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mj81

Nejsem si jistý, jestli vše, o čem se mluví v televizi, lze brát 100% vážně, televize se snaží dělat ze všeho senzaci, aby bylo její vysílání atraktivní.
A druhá věc – pokud řidič s postupem policie nesouhlasí, má možnost nezaplatit pokutu na místě a odvolat se k nějakému správnímu orgánu, který posoudí, zda šlo skutečně o přestupek a zda pokuta řidiči náleží. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že správní orgán může dojít k úplně jinému závěru, než policie. Pokud řidič na místě zaplatí, bere se to tak, že souhlasí s tím, co provedl, souhlasí i s výší pokuty a vzdává se možnosti odvolání.
P.S.: Mě jednou zastavili policajti, když jsem jel svojí Fabií v půl druhé v noci z nádraží domů. Doklady od auta jsem hledal ve svých zavazadlech tak dlouho, až nad tím mávli rukou a spokojili se jen s testem na alkohol, samozřejmě nula. Doklady jsem našel druhý den v práci na stole. To je ale nespravedlnost, co?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava