mosoj

Kde je spravedlnost ?

V televizi proběhla reportáž o řidiči kterému upadla po kolizi SPZ. Rozhodl se zajet do opravny aby mu SPZ připevnili a cestou ho odchytila policie. Zaplatil pokutu
5000 Kč.
Na druhé straně chytili policisté řidiče Ferari na D1, který neměl u sebe doklady od vozidla. Zaplatil pokutu 250 Kč. Je to spravedlivé ?

Nejlepší odpověď
kropitko

Těžko říct co je spravedlnost,já jsem minule popadla malou,skočila do auta,chtěla jsem jet do 3 km vzdáleného krámu,jelikož mi došlo mléko. Jen co jsem ujela asi 150 m,tak mě zastavili,doklady jsem zapoměla doma,tak mě předvedli na stanici,aby mě nechali zjistit. Dostala jsem pokutu 500,–kč. Vtip je v tom,že bydlím těch 150 metrů od stanice,každý den,projedou několikrát okolo,znají mě moc dobře,jsem z vesnice,tady se zná každý s každým. Ale ten den dělali,že mě a auto vidí zrovna poprvé.

Další odpovědi
kokoťenko

Stopne-li vás policejní kontrola v autě, nebo na motorce a máte chybějící, nebo nečitelnou registrační značku, hrozí vám pokuta od 5ti do 10ti tisíc korun a až rok bez řidičského průkazu.
Ztratíte-li SPZtku během jízdy a nebudete o tom vědět, resp. se to dozvíte až po zastavení silniční kontrolou, tak policejní silniční kontrola má povinnost tento přestupek předat do správního řízení. Ovšem neměli by vám bránit v pokračování jízdy a umožnit vám dojet domů. Ovšem ve správní řízení musí majitel vozu dokázat, že vyjel do silničního provozu s oběma registračními značkami. Při dokazování bude ovšem potřeba svěděctví další osoby, nebo jiný důkaz, jako například fotografie.

Každý řidič je ze zákona povinen před jízdou zkontrolovat stav vozidla – sem spadá i kontrola poznávacích značek.

Zdroj: http://www.povinne-ruceni-prehled.cz/ztrata-spztky/

Lucimia

Pro mě je to již zcela normální, že žádná spravedlnost není.

mj81

Nejsem si jistý, jestli vše, o čem se mluví v televizi, lze brát 100% vážně, televize se snaží dělat ze všeho senzaci, aby bylo její vysílání atraktivní.
A druhá věc – pokud řidič s postupem policie nesouhlasí, má možnost nezaplatit pokutu na místě a odvolat se k nějakému správnímu orgánu, který posoudí, zda šlo skutečně o přestupek a zda pokuta řidiči náleží. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že správní orgán může dojít k úplně jinému závěru, než policie. Pokud řidič na místě zaplatí, bere se to tak, že souhlasí s tím, co provedl, souhlasí i s výší pokuty a vzdává se možnosti odvolání.
P.S.: Mě jednou zastavili policajti, když jsem jel svojí Fabií v půl druhé v noci z nádraží domů. Doklady od auta jsem hledal ve svých zavazadlech tak dlouho, až nad tím mávli rukou a spokojili se jen s testem na alkohol, samozřejmě nula. Doklady jsem našel druhý den v práci na stole. To je ale nespravedlnost, co?