hurvajz

Kde je možné bezpečně odpalovat ohňostroj?

Dostala se mi do ruky sestava ohňostroje na míru – http://www.ta­rra.cz/katalog/py­rotechnika-new/ohnostroje-na-miru/ohnostroj-na-miru-sestava-6a.html podle videa na stránce to vypadá dost brutálně, na odpalení na místě kde odpaluju rakety na silvestra – na sídlišti.

Jaké místo byste pro bezpečné odpálení zvolili vy? Chtěl bych to udělat pokud možno ve městě, ať se můžou kouknout i ostatní.

Nejlepší odpověď
mosoj

Na každém kompaktu je návod k použití tak ho dodržuj. Nestřílej to blízko vysokých paneláků. Je potom nebezpečí že to vletí někomu do okna. Kompakty této ráže létají 25 – 35 m vysoko. Také dávej pozor na auta na zemi. Padají z toho žhavé kousky a hlína. Nejideálnější je nějaký volný travnatý plácek o průměru cca
60 – 70 m. Nízké stromy nevadí pokud jsou tak vysoké, že to létá nad ně.

Další odpovědi
Emefej

Tomu e-shopu bych moc nedůvěřoval. Pokud se nepletu, musí být u každého výrobku uvedená třída, tady jsem nic takového nenašel.

Zbynas

V parku, kde daleko nejsou stromy. Ale mám pocit, že vyhlášky ve většině měst zakazují ohňostroje vyjma silvestra.

tutu2000

mam pocit ze daeko od nejakeho lesa na nejake louce

elektrikář

Pyrotechnika je dost nebezpečná pokud vletí do bytu a může prorazit i břicho balkony z hořlavými věcmi. Můžeš jí používat jen tam kde padající zbytky nic nezapálí. Suchou trávu a podobně.Asfaltovou lepenku na plochých střechách.

gagaga

soukromy vzkaz pro mosoje :
uz jste " po " ??
snad vse ok … , kdyz uz jste asi u notase :)
zdravim -iv-