Kepler

Kde je hranice mezi modely a skutečnými letadly?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=FwY_dPjkz7c
NEUVĚŘITELNÉ! Na kolik takový model asi může přijít? Myslím, že Rollse bychom za to nepořídili.

Odpovědi
FlAsh_7

Ve velikosti a v praktických možnostech.

Dochy

To je jednoduché: Pokud to slouží pro přepravu lidí, má to odpovídající výkon a velikost, má to funkční řídící kabinu, pak jde o letadlo. Je-li to menší, lidi do toho nelezou, řídí se to vysílačkou, pak jde o model (i když model v pravém smyslu slova by zároveň měl vzhledem odpovídat nějakému originálu) – Ale zas když jsem viděl některé modely, tam dávali figuríny pilota, které zároveň sloužili i jako balastní závaží, velikostně i váhou odpovídající menšímu dítěti 😉

A cena? Jestli tenhle má opravdu 4 turbínové motory tak bych to odhadl na půl až jeden milionek. U nás v republice jsou modely tuším L-29 a L-39 a je to docela síla je vidět naživo. (Prý náhodný divák tréninkového letu volal policii že viděl nouzové přistání Albatrosa – nevím co je na tom pravdy)