manon

Kde bych našla na internetu obsáhlý seznam hmyzu s obrázky nebo fotografiemi? Poraďte prosím. Zatím hledám marně.

Doplňuji:
Díky za odkazy – koukám ale, že bude lepší vzít do ruky nějakou bichli a listovat :) Jedná se mi o jednu ve vodě palvající mršku a nevypadá to jako larva vážky. Je to menší, podlouhlé, telíčko uprostřed rozšířené – nepoznám, zda je to vodní živočich dospělý (asi spíš) nebo larva něčeho.

Nejlepší odpověď
beer

Taky používám ze všech zde jmenovaných nejvíce Biolib. Podle tvého popisu a pokud nemíníš brát larvu by to mohla být vodní ploštice jehlanka:
http://www.bi­olib.cz/cz/ta­xon/id71361/
Pokud ne, přece jen to bude nějaké larva vážky – pozor, patří sem teké šídla, šidélka, šídlatky, motýlice..
a nebo larva potápníka.:
http://www.bi­olib.cz/cz/ima­ge/id89676/
http://www.bi­olib.cz/cz/ima­ge/id12178/ ,
případně vodomila.
Doplňuji:
Kvalitní odborné knihy jsou dnes hodně drahé a velmi obsáhlé. Hledání v nich není o nic jednodušší, než hledání na netu, jenže v nich najdeš více informací. Na netu zase musíš uvádět správná klíčová slova, jinak kloudného nenajdeš skoro nic..
Zkus se seznámit důkladněji třeba s tím Biolibem a zakrátko zjistíš, že při využití všech jeho možností je vyhledávání o hodně snadnější i pro laika. Samozřejmě, alespoň zkušenějšímu amatérovi to půjde ještě rychleji (umí předem odhadnot kde a co hledat) a to je úplně stejné i při vyhledávání v knize.
Pak dej v diskuzi vědět co to nakonec bylo za potforu, jestli moje tipy náhodou nepomohly ))

Další odpovědi
Fyzik

biolib.cz je obrovská biologická encyklopedie. Tam je všechno.

anonym

stačí klik na obr a tevřese rod, třída pod. ► http://hmyz.na­turfoto.cz/ nebo hafo odkazů ► http://odkazy­.seznam.cz/Ve­da-a-technika/Prirodni-a-technicke-vedy/Biologie/Zo­ologie/Entomo­logie-nauka-o-hmyzu/

Doplňuji:
tak je dobré se zeptat přesně, nedávat všeobecný dotaz, a každý by měl ušetřená písmenka

Děda Louda

Proč hledáš obsáhlý seznam, když ti jde o jednu mršku?

manon

Beer: Hledání v knize, která má tabulky s vyobrazením je mnohem rychlejší – leckdy mi stačí kratičký pohled a vím, že to, co hledám tam není. Ale o hmyz jsem se zatím příliš nezajímala, tak mi literatura chybí.

manon

Beer: Díky, je to larva potápníka :) Hmm, tak odlišná od dospělého jedince… Že to je dospělec jsem myslela proto, že vedle sebe plavou od mrňat až po velké :)

manon

Děda Louda: Abych mohla hledat podle obrázku, když nevím, co to je zač :) A nevyptávala se tak blbým popisem tady :) Ale stejně zabralo :)