annas

Rodí se mnoho nedorozumění kvůli tomu, že má každý jiný pohled na realitu a filtruje vše, co se kolem něho děje?

Upraveno podle textu Rekonstrukce reality.

Fráze autora Ortegy y Gasseta nás samy sebe vyzývají k zamyšlení a různým otázkám. Jsou dárkem pro každého, kdo chce jít hlouběji přes metaforu a důmyslné věty. Jeho myšlenky měly velký vliv na několik generací intelektuálů. Kromě toho byl nejen skvělým šiřitelem, ale také se ponořil do široké škály oblastí vědění, včetně filozofie, psychologie, umění a fráze autora Ortegy y Gasseta.

Krásná a obohacující věc na našich vztazích je ocenit nuance, které se nacházejí v každé z perspektiv, úhlů pohledu, které nás obklopují . To je kouzlo, tajemství. Realita , která se množí a závisí na očích těch, kteří se na ni dívají.

https://lamen­teesmaravillo­sa.com/las-7-mejores-frases-de-ortega-y-gasset/

Nejlepší odpověď
led

K titulu otázky:
Ano, to je najčastejšia príčina, hlavne, ak obaja diskutéri sú presvedčení o svojej pravde

Další odpovědi
paul1

S tím se setkávám dnes, ale už jsem to zažil i v nedávné minulosti. Hodně těchto lidí, co nosí klapky na uších i na očích, mele zhruba stejné fráze a argumenty, většinou hloupé. Jako by byli naklonováni, nebo zhypnotizovaní, či „nahuckaní“ na jedno učení o stejných bludech. Jinak ale se tito lidé zdají být vcelku rozumní. Je mi to záhadou. Někdy to vypadá skoro organizovaně.

Vit Kouba

Pokud jsme hladoví tak myslíme na jídlo, a to je situace která s námi manipuluje, kámen není hladoví, a tak nemyslí na jídlo, a tak s ním situace nemanipuluje. Tak jako je zde hlad po jídle tak je zde hlad po; penězích, lásce, sexu, štěstí, popularitě, kariéře, úspěchu, svatosti, vědomostech, kráse, inteligenci, zdraví atd. pokud nemáme k dispozici originál tak hledáme náhražku za originál, a tak je zde mnoho náhražek na kterých jsme závislí.

Propaganda a cenzura je zde náhražkou za rodinu ve které je pravda a láska, jakmile jsme začali originály nahrazovat za náhražky tak se z nás stali ubohé náhražky, které je možné ve válce vraždit po milionech. Poznej sebe do hloubky a poznáš všechny lidi, protože jsme díky propagandě a cenzuře všichni jenom levnou náhražkou, která nahradila zdravého člověka za nemocný dobytek, který pije pivo a kouří cigarety.

Pořád nechápu, proč si konzumní společnost neumí poradit s problémy, pokud něco nejde po dobrém tak to jde jistě vyřešit po zlém, nic nového pod sluncem, podívejte se do přírody zde je běžné vše řešit po zlém a nikomu to nevadí. Je zde problém s tím že lidí je na světě jako sraček, tak se to vyřeší pomocí války, která lidské sračky eliminuje, vše zde jsou jenom příčiny a následky.

Pokud na světě bude málo lidí tak zde nebudou války, jak si to uděláme takové to máme, je třeba začít globálně kontrolovat kvalitu lidí na světě, zavedou se GVKB průkazy kvality s roční platností od narození do smrti, ten, kdo nebude mít platný globální průkaz kvality který mu vystaví v nemocnici, ten bude automaticky eliminován v krematoriu, pro nikoho na světě nebude imunita nebo výjimka, každý ubožák je dneska nahraditelný za GVKB autonomního robota, nebo za GVKB umělou inteligenci.

Zdroj: https://gvkb.cz/si­tuace-s-nami-manipuluje-od-narozeni-do-smrti/

Ametyst

Nevím, jestli “filtruje” je to správné slovo. Za občany media filtrují informace, jako by občan byl nesvéprávný. Tím překrucují realitu. Občané potom bohužel ztrácejí pojem o tom, co je důležité, a co je balast. Zato se jim dostává nálože o tom, co všechno jsou dezinformace. Mnohdy se ukázalo, že citovat oficiální statistiky se řadí mezi dezinformace.

Drap

Je to asi pravda, je však potřeba i přiznat, že díky tomu mohou vznikat i různá porozumnění v mnohých tématech. Musí se však diskutovat a ne jednostraně přikazovat.

zjentek

K titulu otázky:
Nedorozumění se bude rodit a šířit ruku v ruce s mírou porodnosti člověka různých kultur, zejména pak při prolínání těchto kultur mezi sebou ať už pro nedostatek prostoru, tak třeba také z důvodu, který vláda prozápadního světa uplatňuje již dnes. Neznáme ho, ovšem již probíhá. Proto Bůh nám buď všem milostiv.

Filip84

Samozřejmě.

Každý živý tvor je s to pobrat jen určité množství vjemů, člověka z toho nevyjímaje. Dobře se to illustruje na řízení a tzv. tunelovém vidění. Řidič automaticky vyhledává objekty, a pokud např. všecka auta svítí, a mezi nimi je jedno neosvětlené, nevidí ho, byť jsou ideální rozhledové podmínky. To, že každý z nás vypustí určitý počet vjemů způsobuje, že každý z nás trpí jistým typovým stupněm kognitivního zkreslení.

I když je MBTI nepřesné, protože osobnost člověka nelze jednoduše zaškatulkovat do 16 prefabrykovaných typů, v jedné věci má pravdu: většina lidí usuzuje primárně na základě myšlení, nebo primárně na základě cítění. Ideál by byl přesně uprostřed, a ano, vyskytuje-li se, nebo se mu blíží, MBTI test ho neodhalí, logicky, protože s tím vůbec nepočítá.

Člověk myslící, jako stroj, bez emocí, je Mengele. Člověk cítící, bez myšlenek, je hysterická ženská. Mengele se s hysterkou nedomluví, protože Mengele absolutně nepochopí svět hysterky a hysterka nepochopí svět Mengeleho.

Odhlédneme-li však od absolutních rovin, dostaneme se někde do přijatelných mezí, pořád bude na realitu nahlížet každý optikou svých priorit: silně emocionálně zaměřený člověk bude pozorovat řeč těla, vnímat emoce a faktická stránka věci mu zcela unikne. Silně racionální člověk zase pregnantně popíše děj, ale vůbec nebude chápat příčiny, protože mu budou unikat emocionální pochody v pozadí.

Do toho máme intelekt, emocionální intelekt, míru sebevědomí (častěji nedostatečné sebevědomí), mindráky. Pokud je jedinec zamindrákovaný, což je vysoce pravděpodobné, protože adekvátní výchovy se dostává 2% dětí, tak se jej budou určité věci dotýkat v pathologické rovině, a on bude vidět „rudě“ a cokoli okolo nevnímat.

Proto je, například, orální zdroj (svědectví) vyloučeno jako vědecký důkaz.