BENYTA

Katastr nemovitostí – pojem, který zabranuje vkladu.

Prosím o vysvětlení pojmu z katastru nemovitostí. Při provádění vkladu bylo zjištěno, že záznam nelze technicky provést.
Doplňuji:
Den před zápisem tohoto,se objevilo,že jsou splněny všechny zákonné podmínky,dle určitých paragrafů,pro provedení vkladu. Tak z toho fakt nejsem moudrá,

Nejlepší odpověď
anonym

Doporučuji zajít za právníkem KN a rozebrat Váš případ přímo s ním. U katastru nemovitostí hraje roli i formulace jednotlivých slov, kde se můžete v návrhu lišit od listiny, kterou potřebujete zavkladovat, nebo nejsou splněné podmínky vkladu (a těch je celá řada). Pokud jste z písemného vyrozumění KN nepochopila, o co se konkrétně jedná, je návštěva právníka to nejrychlejší řešení jak zjistit příčinu problému a zjednat nápravu.
Doplňuji:
Udělala jsem podobnou zkušenost na KN a vyřešila jsem vše přímo s právníkem na katastru. Je to nejspolehlivější způsob řešení.

Další odpovědi
anonym

Zřejmě máš na mysli „pečeť v zápisu katastru“. Až na to, že to není technická, ale právní překážka zápisu. Může mít různé důvody srovnatelné s věcným břemenem (právo dožití) nebo i hypotéční záruka banky, exekuční nebo majetnické řízení, restituční rozpory, uplatnění vlastnických nároků cizího subjektu (i prastarých třeba církve), pozůstatky přehmatů násilné kolektivizace apod.
Konkrétní stav – viz jak radí ocko, zajít na KN, kde ti vše na počkání doloží a vysvětlí.

BENYTA

Pro Dr.Axl – vážím si všech vašich odpovědí,které jste mi doposud poskytl, ale nyní musím oponovat, v zápisu je opravdu to, co jsem uvedla, z pochopitelných důvodů nemohu uvést detaily,pokud by jste měl zájem, kontaktujte mě na e-mailu uvedenému v profilu.Pot­řebovala jsem radu s předstihem, abych byla připravená na schůzku z právníkem z KN.