Avatar uživatele
BENYTA

Katastr nemovitostí – pojem, který zabranuje vkladu.

Prosím o vysvětlení pojmu z katastru nemovitostí. Při provádění vkladu bylo zjištěno, že záznam nelze technicky provést.
Doplňuji:
Den před zápisem tohoto,se objevilo,že jsou splněny všechny zákonné podmínky,dle určitých paragrafů,pro provedení vkladu. Tak z toho fakt nejsem moudrá,

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4310 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Doporučuji zajít za právníkem KN a rozebrat Váš případ přímo s ním. U katastru nemovitostí hraje roli i formulace jednotlivých slov, kde se můžete v návrhu lišit od listiny, kterou potřebujete zavkladovat, nebo nejsou splněné podmínky vkladu (a těch je celá řada). Pokud jste z písemného vyrozumění KN nepochopila, o co se konkrétně jedná, je návštěva právníka to nejrychlejší řešení jak zjistit příčinu problému a zjednat nápravu.
Doplňuji:
Udělala jsem podobnou zkušenost na KN a vyřešila jsem vše přímo s právníkem na katastru. Je to nejspolehlivější způsob řešení.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Zřejmě máš na mysli „pečeť v zápisu katastru“. Až na to, že to není technická, ale právní překážka zápisu. Může mít různé důvody srovnatelné s věcným břemenem (právo dožití) nebo i hypotéční záruka banky, exekuční nebo majetnické řízení, restituční rozpory, uplatnění vlastnických nároků cizího subjektu (i prastarých třeba církve), pozůstatky přehmatů násilné kolektivizace apod.
Konkrétní stav – viz jak radí ocko, zajít na KN, kde ti vše na počkání doloží a vysvětlí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
BENYTA

Pro Dr.Axl – vážím si všech vašich odpovědí,které jste mi doposud poskytl, ale nyní musím oponovat, v zápisu je opravdu to, co jsem uvedla, z pochopitelných důvodů nemohu uvést detaily,pokud by jste měl zájem, kontaktujte mě na e-mailu uvedenému v profilu.Pot­řebovala jsem radu s předstihem, abych byla připravená na schůzku z právníkem z KN.

před 4310 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek