Nenaplněný

Kartáček nebo dentální sprcha?

Je vhodné místo mezizubního kartáčku používat dentální sprchu? Mám mezi zuby malé mezery a i nejmenší mezizubní kartáček tam nedostanu.Dentální nit prý nestačí.Děkuji

Nejlepší odpověď
uča

informace od mého zubního lékaře je tato pokud nejde mezizubní kartáček volně zasunout nepoužívejte ho .můžete si poškodit dáseň . dentální sprchu používám a je dobrá i jako precence při odchlipování dásní ,protože při používání provádíte masáž dásní.

Další odpovědi
Gorouš

Musíte používat obojí. Já používám kartáček a vyplachovací vodu.

Michal

Oboje je zapotřebí i kvalitní pasta na zuby.

ReHu

Myslím si, že Gorouš i Michal nepostřehli, že se otázka týká dentální sprchy.
Možná by stálo za to ji vyzkoušet. Já mám také malé mezírky. Ten kroucený mezizubní kartáček mi nevyhovuje, zkouším teď ten s jedním trsíkem. A ta dent.sprcha mě láká a také o ní uvažuji. Myslím, že záleží na tlaku vody a také to není zak závratná suma, aby se to nedalo otestovat.
Možná by poradil zubní lékař.