janesis

kancelář pojistitelů..

Dobrý den, přišla mi složenka z výše uvedené kanceláře skoro na 5tisíc,za to že auto nebylo před 2léty 3měsíce nepojištěno. Ale uvedené auto nebylo nikdy moje, já jsem ho měla pouze půjčené a nějaký čas si platila pojištění, ale pak jsem ho vrátila majiteli a dala mu předem vědět že pojistku ruším..on ho asi nepojistil..vubec nevim co se z autem stalo a majitele od té doby neviděla..mám šanci se nějak odvolat t to platit nemusím?
Doplňuji:
ale jak dokázat že nebylo moje?? žadná smlouva o půjčení není bylo to tenkrát přítelovo auto..

Odpovědi
Drap

Pokud prokážeš, že auto tvoje neni a nebylo, tak samozžejmě platit nemusíš. Otázkou ale zůstává, co bylo napsáno v zápujční smlouvě, pokud nějaká byla. V laýdém případě bych tam zavolal a dohodl se.

zzzzz

Zajděte si na magistrát na evidenci vozidel, tam si nechejte napsat potvrzení, že jste to auto nikdy nevlastnila. Pojistné musí platit majitel!!! Někdy i provozovatel, ale na to by musela být smlouva. Vše jim pošlete doporučeně poštou a napište, že jste dané auto nikdy nevlastnila. Mají tam fakt bordel.
Doplňuji:
Oni si mysleli, že je vaše, proto, že jste tu pojistku jednou zaplatila. Někteří lidé si koupí auto a nepřepíšou ho. Vy nemusíte dokazovat, kdo je majitel, jen musíte prokázat že vy jste jim nikdy nebyla. Reagujte ihned.

cukrar

janesis, mám stovky případů s čkp. Zítra jsem naposledy u poče. proto nabízím rychlejší rady po internetu on line. Zkuste mě nalézt on line..
Jak chcete dokázat že něco není Vaše? Lehce, prohlásíte to písemně. Na přední straně dopisu vám sdělují, že podle §24c a §15 zákona 168/199 porovnali registr..ale vy nejste přeci uvedena v registru.
Doporučuji přečíst specielní weby:
http://www.an­tickp.cz/list/2
http://www.po­radte.cz/