Pepa Staněk

Kam zmizela ta ůdajně ztracená antihmota z urychlovače částic?Myslíte že už začala požírat hmotu planety země?

Odpovědi
Méďa39

Mám pocit že snad říkali, že jí šlohl nějakej Pepa S.
Ano, projevuje se to nejprve ztrátou inteligence, čili nadměrným ptaním …

Higensův bosson, který tam hledali je jednou z teoretických částic, který kdyby se podařilo observovat, dokázali bychom pravdivost mnoha teorii (jinak to jsou jenom teorie) a hlavně bychom dokázali způsob odkod hmota bere svojí HMOTU. Čili také Vaše antihmota. Která může anihilovat s hmotou opačného znaménka při zániku obojího.
Pokud se vědcům v CERNU podařilo vyrobit 1 částici antihmoty tak by mohla anihilovat právě s JEDNOU částicí hmoty. O požírání planety tedy nemůže být asi řeč.
Co se týče černých děr a urychlovačů částic v CERNU … je potřeba prodávat noviny a „černé díry“ táhnou čtenáře bulvárních plátků a s nimi i peníze. Důkaz: Podívejte se na naši vládu, co ministr to min. 10 černých děr na peníze po kapsách.

Calimë

Žádná se prý neztratila, jenom se přepočítali a i kdyby… ne, jak by mohla?

antík

Anti hmota nemůže požívat hmotu, spíš naopak..

ted_sg

Antihmota je docela běžná věc, která na nás všechny dopadá v kosmickém záření. „Ztrácí“ se procesem anihilace, kdy se „požere“ se stejným množstvím normální hmoty a přemění se na spršku dalších částic, typicky fotonů – tj. gama záření, případně tvrdší rentgenové záření.

Pepa Staněk

Děkuji za odpověď je to logické, Hmota jí požere,teda přemění se na fotony. V tajemném Vesmíru na History popisovaly že když se setká antihmota s hmotou dojde k explozi k vypaření obojího.Špatně jsem to pochopil, udajně se o tom šíří konspirace ale je to tedy nesmysl.