redhead

Kam zařadit KDU-ČSL, Stranu zelených a Věci veřejné? Pravice či levice?

Doplňuji:

  • Republikánská a demokratická strana v USA

Odpovědi
Drap

Pravice

david22

Drap: KDU-ČSL je spíše na hraně

tom004

Ani jedno, ani druhé. Jsou to „přílepky“, které když se dostanou do parlamentu, ač počtem nejmenší, moc mají, většinou, největší. Bohužel.

strapanka

Ja by som im dopriala Lavackou aj pravackou (levici i pravici)

Tom20

Já bych řekl,že jsou to strany středové.
Doplňuji:
A i když v USA je to složitější;jed­nodušše řečeno-republikáni-pravice,demokraté- levice

anonym

Tyto strany nelze dělit na pravici či levici, protože oni se vždy přikloní k tomu kdo vyhraje volby.Čili půjdou s tím, kdo jim nabídne místo a křesla ve vládě.

Bedy

Strana Zelených – všechny zelené strany jsou nalevo, jen naše SZ je spíš napravo (od středu napravo), VV jsou od středu doprava (jsou to liberálové), KDU-ČSL jsou středoví (jednou spíš doprava, jednou spíš doleva, jak se jim to hodí – do roku 2002 byli doprava, od r.2002 do r.2006 byli spíš doleva a od r.2006 spíš doprava zase).

Republikáni v USA jsou pravice, demokraté levice.

Drap

David 22 : Spíše bych řekl nejblíže z jmenovaných ke hraně, ale stejně na pravo.