huxa

Kam umístit prostřední reproduktor u soustavy 5.1, jestliže mám před sebou monitor a od něj sedím zhruba 1,5 metru?

Monitor je hned u zdi a před ním je klávesnice.
Doplňuji:
Pod obrazovku ho nemohu zabudovat-poté bych ji měl moc vysoko a nad obrazovkou by se velmi změnil zvuk, ne? (repro bych měl cca. půl metra nad hlavou)

Nejlepší odpověď
briketka10

zde máš návod :
http://www.cnew­s.cz/jak-na-spravne-rozmisteni-ruznych-reprosoustav-v-mistnosti

já mám C středový reproduktor postavený
na monitoru mohl by se zavěsit i na zeď :)
Doplňuji:
aha, nerozuměla jsem dobře otázce
je jasné, že Subwoofer se umísťuje
vždy na zem, aby basy vyzněly co
nejlépe..

Další odpovědi
led

stredný – basový dajte pod stôl, nech hrá do nôh. Basový reproduktor sa vždy dáva do najnižšej polohy. Všimnite si, aj v kombinovaných reprosústavách sústavách je vždy dole. Ak má zabudovaný aj stredovýškový(?) to neprekáža, bas má výraznejší zvuk) Nedávajte si ho čelne do úrovne uší (bas by prekryl ostatné farby zvuku)
Ostatné 2 čelné dajte tak aby s vašou hlavou zvierali 90–120°uhol(tj.každá 40–60°na kolmicu hlava/stena), podobne i zadné (chrbtové) reproduktory. Všetky tieto priestorové reproduktory dajte do rovnakej výšky, aby ste namali pocit cesty do kopca, alebo potápajúcej sa lodi.

dusand

Pod nebo nad obrazovku.
Doplňuji:
Sestava 5.1 znamená, že má 5 reproduktorů a 1 basový box. což znamená dva vpředu, dva vzadu, jeden uprostřed a basový box na zemi. těch 5 reproduktorů musí namířit na střed místa, kde bude sedět a basový box umístí, kam to půjde, protože basy se šíří všemi směry. takže otázka, kam umístit prostřední reproduktor, je jednoznačně před sebe, pod nebo nad monitor. otázka není kladena na basový box.

briketka10

dusande

problém špatně kladených
otázek se tu nevyřeší jen tak :/