Anikitos

Kam se poděly všechny zápisy královských slyšení, zasedání rad, bezvýznamnější dekrety,…?

V historii měla každá (vládní) událost nějakého písaře, který vše zaznamenával (co se událo, co kdo řekl, co bylo dohodnuto). Např. ze zasedání královské rady, z přijetí diplomatů, nebo i královské výnosy atd.. prostě velká spousta dokumentů.

Kde jsou všechny tyto zápisy? Pochybuji, že budou v nějakých republikánských archívech.

Byly zničeny, spálený?

A co takové důležitější zákony jako královské „ústavy“ (královské zákony, uskupení říšské mocci,…)?

Nejlepší odpověď
Klaproth

To, co se dochovalo, schraňuje Archivum Coronae regni Bohemiae.

annas

Uzavřel jste otázku, vkládala jsem odkaz na Archiv České Koruny, mohl jste si přečíst víc o dokumentech, kterou jsou v archivu uloženy.

Anikitos

Děkuju za snahu. ;)
Stačilo mi nějaké heslo nebo nějaký odkaz pod kterým bych si vyhledával další informace, proto jsem otázku uzavřel jako „dostatečně zodpovězenou.“

Teď už jsi v archívu listuju.
:D

annas

V pořádku. Vaše rouzhodnmutí.