Kam se nosí kravata a kam motýlek ?

Nejlepší odpověď
annas

Jaký rozdíl je mezi motýlkem a kravatou? A je vůbec nějaký? Pan Špaček to ví.

Je motýlek stejně společenský jako kravata? Nebo víc? Nebo míň? Jak to je, pane Špačku?
„Úplně stejně. Rozhodneme-li si vzít motýlka, pak jen musíme počítat s tím, že budeme nápadní a každý si nás bude prohlížet, protože se budeme vymykat kravatové většině."

A co by měli gentlemani nosit přes den?
„Rozhodneme-li se pro motýlka, můžeme si přes den dovolit jakéhokoli, třeba proužkovaného, puntíkovaného, různých barev, ale večer volíme tmavší barvy, třeba bordó a i vzorek by měl být méně nápadný než ve dne."
http://www.im­puls.cz/clanek/kra­vata-nebo-motylek/214816

Další odpovědi
Drap

Oboje do společnosti , ale nejen tam. I spousta zaměstnání vyžaduje společenský oděv. Motýlek se většinou používá pro slavnostnější příležitosti. U motýlků však vzniká další problém, je k němu třeba trošku odlišná kolšile.

anci

Kravata je modní nástupce motýlka. Motýlka dnes už nosí spíš stará škola, jim i stále sedne,např. pan Schwarzenberg. Na mladších ročnících vypadá až směšně.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.