terkakik

Kam muže čech odcestovat bez pasu (ale s občanským prukazem)?

Doplňuji:
Bud to rusko , švýcarsko, gruzie nebo kanada ?????

Nejlepší odpověď
marci1

Schengen, viz zdroj : http://europa­.eu/youreurope/ci­tizens/travel/en­try-exit/eu-citizen/index_cs­.htm

Další odpovědi
Funna

do zemí, které jsou součástí „schengenu“…a která to je, si zjisti sama…

McArthur

Cestovat na občanku můžeš po zemích Schengenského prostoru, který je součástí některých zemí Evropské unie, dále do zámořských území zemí Evropské unie, které jsou v Schengenském systému a do zemí, které mají s Evropskou unií smlouvu o volném pohybu osob, tj. např. na Island, do Švýcarska, Norska a do prťavých zemiček (Andorra, Vatikán, Lichtenštejnsko, Monako).