Maya88

Kam cestovat v létě mimo Evropu, aby člověka nepřekvapilo období dešťů?

Např. Thajsko, Kuba, Srí lanka … tam je období dešťů. Je nějaká podobná exotická lokalita, kde tohle člověka v letních měsících nečeká?

Nejlepší odpověď
autacek

Období dešťů bývá v tropech, zpravidla na jaře. Navíc těsně po něm je to v tamních krajích nejhezčí, tak že v ten správný čas bych jel právě tam :)

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ob­dob%C3%AD_de%C5%A1%C5%A5­%C5%AF

Další odpovědi
www

Kamkoliv mimo tropy. Přesněji mimo tropické podnební pásmo.

Zdroj: Wiki

badisko

obdobi destu te nemuze prekvapit …:D to je jako by te prekvapil snih v zime …:D protoze obdobi destu je v urcitych lokalitach ve stejnou dobu …:D

mosoj

Do Antarktidy.

suaeda

Odpovím podobně jako „mosoj“, ale já vyberu místo kde je teplo a déšť tam prakticky není – jsou to pouště. Taková Sahara splňuje podmínku. Jinak se přikláním k odpovědi „autacek“ jet do subtropů nebo tropů po období dešťů. Sám jsem to zažil, příroda je v daném období svěží, zelená a sluníčko svítí o sto šest.