Gus_Fring

Kam byste raději vyrazili: do Káhiry (a Gízy) nebo Luxoru?

Na výletě do Káhiry byste navštívili Národní Muzeum, Sfingu a pyramidy v Gíze. A druhou možností by byl výlet do Luxoru, kdy byste navštívili chrám Karnak, chrám královny Hatšpsut, Údolí králů a Memnonovy kolosy – Amenthotepa III. a Albastarovou dílnu.

A pokud by měl někdo zkušenosti nebo rady, tak bych je také velice ocenil. Rozhodujeme se, co si z toho vybereme na dovolené v Egyptě. Díky.

Nejlepší odpověď
Arne1

Pokud z toho vyjmenovaného, tak raději Luxor a okolí.
Nevím, jak se tam chcete dostat, jestli po vlastní ose, nebo s ofiko cestovkou nebo s místní cestovkou. Osobně doporučuju nějakou cestovku, protože ten výklad a některé aspekty cesty nejsou k zahození. A některé trasy jsou individuelně ne zrovna jednoduché. Osobně mám velmi dobré zkušenosti s https://vyletyz­hurghady.com/ , kromě výše uvedeného dělají i mnoho jiných výletů a úroveň je opravdu vysoká a není to masové pro velkou hromadu turistů. Kromě toho se s nimi dá jet i do dvou nádherných chrámů kam nikdo jiný turisty nevezme (pokud se to za cca tři roky nezměnilo) a to Abydos a Dendera. Jen málo čechů se může chlubit že vidělo ve skutečnosti vyobrazení staroegyptských žárovek a různých „podivných“ létajících objektů v těchto chrámech. Já byl kdysi na plavbě po Nilu (Káhira až Asuán a k tomu Abu Simbel) a před několika lety jsem si s nima zajel do těchto chrámů a dojem opravdu nezapomenutelný. Po vlastní ose to nebylo moc vhodné pro policejní „ochranu“, oni to zvládli vyřešit.

Další odpovědi
Kazatel

Pokud Egypt poprvé, tak rozhodně sfingu, pyramidy a muzeum. To ostatní taky dobré, ale počká to na příště.

Drap

Osobně bych nevybral žádnou z uvedených možností a ani do Egypta mně to nijak netáhne.

zjentek

Do Egypta ani zadarmo. Prach, špína, smrad, na to nezapomeneš. A nebudeš se cítit bezpečně. Nevím proč, ale fakt nebudeš. Furt budeš jako na trní, kde tě kdo ubezduší, nebo alespoň okrade. A za takovými zážitky si můžeš zajet na Ukrajinu a ne trmácet se až do Afriky.

alik360

@zjentek
Egypt je hezké místo když víš kam jít.