mrkwosh

Kam bude ukazovat kompas?

Kam bude ukazovat kompas kdyz se postavime na severni pol zeme? Kde bude tehdy sever?

Nejlepší odpověď
01Ricco

Pokud budeš na geografickém severním pólu bude střelka kompasu ukazovat k magnetickému sevenímu pólu. Pokud budeš stát na severním magnetickém pólu asi se střelka kompasu bude tak nějak chaoticky pootáčet a pohupovat.

Další odpovědi
Hlada

Bude ukazovat k severnímu magnetickému poli. To, že magnetický geografický pól je jinde je známé. Co jsem ale až do teď nevěděl, že se magnetický pól pohybuje během dne i během let.

Zdroj: http://www.al­debaran.cz/bu­lletin/2006_05_­mgp.php

www

Všude a nikam 😁