dust8

K určení velikosti dveří u venkovní boudy stačí změřit šířku dveří a když má např. cca 60 cm, tak jsou to šedesátky?

Jestli jsou pravé, či levé to poznám, ale potřebuju zjistit jestli to jsou šedesátky, sedmdesátky, osmdesátky či devadesátky.
Stačí změřit šířku či je nutné i výšku?

Stačí jednoduché určení stoupnou si před dveře tam jakým směrem se otevírají a potom to závisí na které straně jsou panty a dle toho se to určí, respektive na jaké straně (levá, pravá) jsou panty, takové jsou dveře. U mně tedy pravé dveře, jelikož jsou panty napravo ve směru otevírání dveří.)

Nejlepší odpověď
elkon

Když změříš vnitřní rozteč zárubní, tak to je to číslo, to určuje šířku dveří.

Další odpovědi
Filip84

Pokud je to normovaná zárubeň. Není futro jako futro, hlavně dřív měli lidi docela hodně volnýho času a naši lidé jsou obecně manuálně šikovní, no a tak nebo to byla „fuška“, tak není nikde řečeno, že Ti tam budou nutně muset pasovat normované dveře, pozor na to!

Ale pokud je to zárubeň normovaná, tak ano, nemáš dveře široké 0.6m, 0.605m, 0.61m, 0.615 m. atd. 😅