(O_o)

K čemu slouží, z čeho se vyrábí a jak se používá pijáková kolébka?

Nejlepší odpověď
Edison

Zhoupnout se musí POUZE JEDNOU!! Jinak by mohlo dojít k sekundárnímu otisku napsaného textu. To je podstatná výhoda oproti papíru, kde ke kontaktu dochází celou plochou, takže k tomu sekundárnímu otisku dojce dost snadno. U kolébku v optimálním případě dochází ke kontaku pouze přímkově, reálně jen minimální plochou a to valivým způsobem, nemůže tak dojít k tomu otištění. Rovněž materiál nemusí být papír. U těch lepších tipuji nějakou hodně savou látku, ve které je však inkoust schopen rychle zaschnout. Ta kolébka taky bude mít rovněž správně tuhý podklad.

Další odpovědi
marci1

Pijáková kolébka slouží k osušení inkoustového písma, stejně jako pijáky v sešitech. Vyrábí se ze savého papíru a většinou ze dřeva.Používá se tak, že se přiloží na písmo napsané inkoustem a „pohoupe se“ směrem doleva a doprava.:-))

https://www.fler­.cz/zbozi/pija­kova-kolebka-1368146