Baromut

K čemu slouží kompresní podkolenky?

Odpovědi
mosoj

Kompresní podkolenky, nebo kompresní punčochy (lýtkové, či stehenní)podporují krevní oběh v žilním systému nohy. Běžně se nosí při léčbě trombóz, či žilní nedostatečnosti. Mají být utkané tak aby se tlak na nohu od kotníku nahoru snižoval.
Doplňuji:
Obojí nosím již léta.

Drap

Ke stáhnutí nohy.

marci1

Kompresní podkolenky mají podpořit výkon běžce, chránit lýtko před otřesy a ještě urychlit dobu následné regenerace svalů. .-)
Podrobněji ve zdroji :

http://www.be­hej.com/2009052­002-kompresni-podkolenky-pomocnik-nebo-riziko.htmlrozmachu