punker

K čemu se používá školní náboj a jak se pozná? A co je značka CIP?

Nejlepší odpověď
gecco

CIP – Commission Internationale Permanente pour les épreuves des armes a feu portatives (Mezinárodní stálá komise pro zkoušky ručních palných zbraní a střeliva), něco o CIP – http://www.cuz­zs.cz/userfiles/do­cuments/cuzzs_cip­.pdf

značka CIP (CIP ´číslo´) – značení, že ´to´ bylo přezkoušeno a kterou zkušebnou

školní náboj – slouží k nácviku nabíjení a vybíjení zbraně, nemá prachovou náplň ani funkční zápalku

Další odpovědi
Emefej

Školní náboj se používá pro nacvik manipulace se zbraní a střelivem a pro kontrolu funkce zásobníku. Pozná se tak, že na nábojnici jsou tři podélné prolisy. Prolis je též na krčku nábojnice.

V diskuzi se ptáš na cvičný náboj. To je ale něco zcela jiného než náboj školní. Jaký náboj tě tedy vlastně zajímá?

lexx

cip je ostravské hanlivé označení mladého nešikovného horníka

Lamalam

Školní náboj už byl vysvětlen. Cvičný naboj (lidově slepý) slouží k imitaci střelby. Poznáš ho tak, že nemá projektil, nábojnice je na konci slisovaná.

punker

A jak se takový cvičný náboj pozná?

punker

Rád si nechám vysvětlit cvičný i školní náboj. Děkuji. (pouze jsem se přepsal)