dykapero

K čemu má mladý člověk směřovat, když ve zprávách slyší jen o násilí, zdražování a korupci?

K čemu má mladý člověk směřovat, když ve zprávách slyší jen o násilí, zdražování a korupci? Kde žít, když se zdá, že nikde nemůže mít člověk pocit bezpečí, že Vás nikdo nezabije, neznásilní nebo brutálně nezbije a čím se živit, když se budete moci udřít a stejně se nebudete mít tak dobře, jako ti kteří kradou, podplácejí a podvádějí..?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to těžké,každý si musí uspořádat hlavu sám

Další odpovědi
hanny 2

Kdybych byla mladá,tak bych směřovala hlavně rychle odsud pryč.........

jendahun

Neznám Tvůj věk,ale vím že je to těžké.Od mládí vám vtloukali ve školách jak byli komunisti hnusní a lumpové,denně ve zpravodajství násilí,v televizi seriály kde podvody,lumpárny a intriky jsou běžnou součástí života,drogy a zvůle politiků,přepnete na jiný program a tam jsou militaristicky zaměřené americké filmy,kde hrdina je nesmrtelný a neprůstřelný.Je mi mladých líto.Já už to nějak dožiji,ale mladí – jestli nezačnou přemýšlet kriticky,s ro­zumem,dělat si vlastní úsudek – tak budou mít smutnou budoucnost,nebo žádnou.Sledujte víc dokumenty,čtěte knihy vydané a napsané i před revolucí,pokud sledujete detektivky,tak se mrkněte třeba na Hříšné lidi Města Pražského.Krásný seriál a tam je krásně vidět,kam lidi dohnala chudoba za první republiky.Hlavně nehltejte dekadentní americkou filmovou tvorbu nekriticky.Tam je každý druhý hrdina a mrtvý tam není nikdo nastálo.Studujte a sdílejte to s ostatními Vašeho věku,diskutujte o tom.Třeba jednou změníte společnost na něco spravedlnějšího,než bylo za První republiky,za komunistů a po 89.roku.

anonym

To, kam má mladý člověk směřovat, je v prní řadě záležitostí rodičů. Rozhodně ne televize nebo bulváru.