K čemu je dobrá u nabíječek elektrických baterek funkce vybíjení baterek/článků?

Nejlepší odpověď
Edison

Formátování baterií, případně měření kapacity. Baterie se vybije a nabije – formátování, někdy několikrát, podle typu nabíječky a zjištěných hodnot baterie. Druhý režim „vybíjení“ provede totéž, ale nejprve s nabitím. Opět záleží a nabíječce, jak to má vnitřně nastaveno.

Další odpovědi
aliendrone

Jen doplním Edisona – u některých typů AKUMULÁTORŮ (pochybuji, že muvíš o dobíječce primárních článků, i když i takové jsou na trhu) tím značně prodloužíš jejich životnost.

anonym

Takže funkce vybíjení baterek/článků baterie tzv. formátuje čím prodlužuju životnost baterek? Chápu to správně? 🙂

Edison

Ano… Nejde o lecjaké vybíjení, ale o vybití definovaným prouden ma devinované napětí a opětovné nabití zase definovaným proudem na definované napětí. Některé to udělají i několikrát, podle stavu baterií, doby nabíjení a dalších parametrů.

anonym

Díky.