lukas.zmizik

jste ve vasi firme nenahraditelni? tim myslim, mivate casto dny, kdy si nemuzete dovolit kvuli praci marodit?

ani sem si toliko neuvedomoval, ale mam pocit, ze spousta firem funguje bez rezerv – jak financnich, tak personalnich …

muj zamestnavatel je mnohdy v takovem pressu, ze pokud nedovede uspokojit zakazniky, kteri tu praci maji nasmlouvanou, musi sehnat jinou firmu, ktera to za nej udela (a samozrejme na tom prodelava)

ale dela to proto, aby si udrzel klientelu …je neustale ve stresu a uz mu sedivi vlasy…

tak by mne zajimalo, zda-li jsou ostatni v podobne pozici, nebo je to vyjimecne…

Nejlepší odpověď
Drap

Všichni jsme nahraditelní, někdy si to ale sami nechceme uvědomovat. Kdyby kohokoli z nás přejel autobus, svět se nezboří, vše půjde dál, a nás a naši práci taky někdo nahradí.

Další odpovědi
hanny 2

Ty dny mám pořád,protože v mojí firmě nikdo jiný nepracuje.Takže pokud onemocním,tak v momentě,kdy mi je nejhůř,tak musím přeobjednat všechny objednané zákazníky a říct jim,že jsem nemocná,aby zbytečně nejezdili na provozovnu.Kdybych to neudělala a přijeli by zbytečně,tak se možná naštvou,že jsem jim nezavolala a už nikdy nepřijdou.
Naštěstí se to za 20 let stalo asi 3×.

led

My tomu hovoríme ináč:
Nikto nie je nenahraditeľný, na ulici sú davy čakateľov… Ale čo už, bezo mňa to nikto nazvládne, všetko sa zrúti. Zostanem a davy pošlite ku konkurencii. Nech sa tá zrúti…
…po čase každého niekto nahradí, s tým treba počítať.

anonym

Nějak tady všichni zapomínáte na to, že v moderně řízených firmách už dávno funguje zastupitelnost a nouzová kumulace funkcí.
Výjimkou jsou jen operativní a unikátní data, která je nutno předat před nepřítomností anebo je zálohovat na firemní síti pro nejzasší eventualitu náhlého výpadku síly (operace, ale i smrt).
V krajních situacích musí umět zaskočit třeba i šéf či majitel.

Hykam

Nenahraditelných jsou plné hřbitovy a život jde dál.
Všíchni jsme nahraditelný.

venkovan

To znám – jsme nenahraditelní do chvíle když onemocníme. A potom zjistíme, že jsme nahraditelní.
Protože taky pracuji sám za sebe, tak když se dřív stalo, že jsem měl hodně práce, taky jsem jí předal dál abych ji pro klienta zajistil a neztratil ho.
naštěstí je celkem slušná krize, zakázky mám tak na půl roku, zbytek je vypisování nabídek do výběrek, tak jsem zjistil, že jsem plnohodnotně nahraditelný.
Jen různé banky, prodejci plynu, elektriky, správci daní apod., mi neustáe píší, že nejsem nahraditelný.

ReHu

Firma sice může mít finanční rezervy, ale s těmi personálními to jde velice těžko.
Jak bys to chtěl praktikovat?
Proto já volím cestu vytváření pasívního příjmu.
Sice to není hned, ale časem se vytvoří a pak už je budoucnost růžovější. A to proto, že spoléhat na stát nelze.
Pokud nechci být ve stresu trvale, je prostě potřeba mít vedlejší zdroj.