Avatar uživatele
Zlatý

Jste si naprosto jisti,že naše současná vláda udělala dobře,když.....

... schválila přejmenování letiště" Ruzyně" na "Václava Havla"?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

jednou je Ruzyně Ruzyně a hotovo jinak tomu neřeknu !
když u nás přejmenovali Hypernovu na blbej Albert stejně každej říká Hypáč..
a tak je to se vším nebo ne ??

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Účel bude letiště plnit stejný, tak je vcelku nepodstatné jestli se nazývá Ruzyně nebo je přejmenované po zesnulém bývalém prezidentu.


Avatar uživatele
Bronzový

Letiště mi moc nesedí. Po Václavu Havlovi by se hodilo pojmenovat spíše nějaké divadlo, nebo muzeum.
Doplňuji:
Václav Havel byl i umělec, tak ňáká umělecká instituce.


Avatar uživatele
Registrovaný

Naprosto souhlasím s davidem22. Havel byl především dramatik a navíc prý velice nerad létal. Kromě toho název Ruzyně je už po léta vžitý a velice těžko se bude zvykat na jiný název.


Avatar uživatele
Bronzový

Ono asi ale moc míst, která by se dala přejmenovat není. Václav Havel byl sice dramatik, ale osobně si myslím, že kdyby se po něm přejmenovalo např. Národní divadlo, zvedla by se mnohem větší vlna kritiky.
Jestliže se přejmenováním něčeho vzdává úcta té dané osobě, vybírá se nejspíš místo, které je známé nejen obyvatelům republiky, ale i širší "mimorepublikové" veřejnosti. A to místo musí nejspíš splňovat určité požadavky- mělo by být v rámci možností důstojné, něčím významné a všem přístupné. A kolik takových míst v Praze je?
Nezaměřená muzea už povětšinou svého jmenovatele mají- Náprstkovo, Keplerovo, Ant. Dvořáka a přejmenovat např. Národní zemědělské muzeum je trochu zvláštní (Zemědělské muzeum Václava Havla?). Pražská nádraží svou důstojnost a reprezentativní ráz trochu poztrácela a popravdě nevím, kolik pražských divadel hraje představení, které by mohl navštívit i cizinec, kdyby se chtěl "seznámit" s "divadlem Václava Havla"...
Přejmenovat letiště byl asi nejlepší kompromis, jaký se dal v této věci udělat. Nikomu to neuškodí a jestli lidé budou při cestování říkat podle zvyku, že jedou na Ruzyni , je to ten nejmenší problém, jaký mohl v takové věci vzniknout...


Avatar uživatele
Zlatý

No že po našem prvním "demokratickém" prezidentovi se něco pojmenuje je věc správná. Ale co to je už věc na delší diskusi


Avatar uživatele
Zlatý

Pro mne je to Ruzyně
A nemyslím že to byl dobrý tah.
Ale copak mě někdo poslouchá? :-))


Avatar uživatele
Zlatý

Podle mně udělala naprosto špatně
Doplňuji:
A dal bych za to i tu smazanou ruku do ohně.


Avatar uživatele
Zlatý

Podle mě je to úplně šumák ... hodně se o tom pindalo, pindá a pindat bude. Něco v těch zprávách musej dávat, že? Vtipný je, jak to přejmenování těsně po havlovi smrti podporovalo nevím kolik 2/3 národa? A uběhl nějaký měsíc a 2/3 jsou proti? Jak jsem říkal, mě to je úplně jedno, jestli poletím z Ruzyně nebo z Havláku. :-)


Avatar uživatele

Souhlasím s ratava. Po státnících se jmenuje dost světových letišť nebo nádraží a nikomu to nepřijde divné natož aby protestovali-naopak je cítit určitá hrdost. Prezident Havel byl po světě znám více jako státník a první prezident po svržení komunistů. Kdo z vás znal nějaké jeho knihy nebo divadelní hry před tím, než se stal prezidentem? Masarykovo nádraží nikomu nevadí a také to není žádný historický název a proti letišti kdekdo remcá. Zvláště ti, kdo nevytáhnou paty za humna. Ti, kdo často cestují leteckou dopravou, ti si zvyknou rychle. Těm ostatním to bude trvat déle, ale zvyknou si také. Já Ruzyň mám spojenou s Havlem už dávno-byl to jeden z jeho "oblíbených" kriminálů a proto považuji za ironii osudu, že po bývalém politickém vězni, ve stejné čtvrti kde si pykal svůj trest ponese mezinárodní letiště jeho jméno.


Avatar uživatele
Stříbrný

zmetci to jsou... né aby se postavilo nové divadlo či nějaká výstavní síň a ta se po něm pojmenovala, oni musí zničit celosvětově zažitý název...


Avatar uživatele

Ne, je to nesmysl. Havel nebyl aviatik.


Avatar uživatele
Zlatý

je to věc vlády - na to peníze stát má /je to bordel/- stejně to bude pro lidi Ruzyně - nikdy neřeknou jedu na Havla

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Před 7 měsíci se tu už Drap durdil proti rozumu a ekonomice, ty se jen opakovaně hlásíš k čecháčkovské závisti a maloměšťáctví. Až se jednou sám dokážeš stát prezidentem, mohl bys kritizovat sobě rovné. Do té doby se jen ztrapňuješ v pomluvách. (Zkus si připomenout heslo na státní standartě "Pravda vítězí", to má staletou tradici navzdory podobným škarohlídům), viz odkazy:
http://www.odpovedi.cz/…
http://www.odpovedi.cz/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4947
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2678
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2076
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.