Avatar uživatele
paul1

Jste pro zachování pohlaví v občance?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1060 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

jsem, protože

Většina lidí jsou muži a ženy. Obskurní menšiny nemají právo hlasitě křičet a diktovat většině: nikdo je nevolil.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

jsem, protože

Vůbec mě neláká představa, že budu-li si chtít ověřit, že opravdu hovořím s chlapem, musím mu sáhnout do rozkroku.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

jsem, protože

Jsem na to, že jsem žena, hrdá. 🙂
A taky proto, že u některé osoby podle zjevu nelze poznat, jestli se jedná o ženu, muže, „třetí“ pohlaví apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reganois

jsem, protože

je to identifikační údaj.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malvína

jsem, protože

Nevidím důvod, proč ne. Znám jen dvě pohlaví. Muži a ženy. Jaká jsou ta další? Prý je jich už snad 30. Co mají mezi nohama?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

jiná odpověď

Myslím, že by tam měl zůstat, i když to neni údaj důležitý. Při identifikaci se to pozná na první pohled. U mně i nadále budou pouze dvě pohlaví, ať je to v občance, nebo ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

jsem, protože

Je to základní ůdaj.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

nejsem, protože

Je to zcela zbytečný údaj.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

jiná odpověď

Je mi upřímě jedno, jaké údaje jsou v OP – např. pohlaví nebo město narození mi připadají tak nějak do počtu. Naopak některé nepovinné údaje mohou být super, třeba se mi líbilo, že jsem ve staré občance měl rodná čísla dětí a nemusel je pracně hledat nebo si je pamatovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

jiná odpověď

Je mi to fuk. Zbytečný humbuk a na můj vkus nesmyslné argumenty.

Hlavně aby zůstalo zachováno mezi nohama…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Viktorie II.

jiná odpověď

Nikdy jsem pohlaví v občance neměla, nemám a mít nemůžu. Nechápu jak bych si pohlaví mohla dát na občanku? Vysušenou, naloženou v lihu nebo jen otisk?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Herjulfson

jsem, protože

alespoň hned víte s kým máte tu čest, ale jinak je to asi zbytečná diskuse. Mnohem důležitější je například stav, který dnes v OP nemusíte nutně najít. Až budete třeba prodávat nemovitost, budete muset kupujícímu doložit potvrzením z matriky, že jste například svobodní, aby banka poskytla úvěr, protože pokud je nemovitost v katastru jen Vaše, neznamená to, že s ní můžete nakládat bez souhlasu svého manžela. Banka samozřejmě potřebuje mít jistotu, že převod nebude možné zpochybnit a tak po Vás bude chtít potvrzení jestli jste skutečně svoboní… Jak uvádí Pepa25 – děti zapsané v OP jsou také výhodou v případě nutnosti jste sebou dříve nemuseli tahat originály rodných listů. Dnes už máte smůlu. Prostě ne každý vývoj znamená vývoj správným směrem a způsob ocharany osobních údajů v této době je naprosto přehnaný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

jiná odpověď

Mělo by to zůstat, ale my to neovlivníme. Nikdo se nás ptát nebude.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

jiná odpověď

Já jsem nadšen z důvodů že parlament pracuje na 100% a řeší velmi vážné věci nechám si za přijmení doplnit ová a budu spokojen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

jsem, protože

Protože je to logické a pro většinu společnosti a okolí poměrně důležité. Pouhý vnější vzhled může mýlit.
A pohlaví jsou pouze dvě a jednoznačná, mužské a ženské.
Co se týká sexuální orientace je pak věc jiná, pokud se někdo cítí sexuálně jinak orientován, je to jeho problém a jeho věc.
Ale pohlaví, pokud se nenechá někdo uměle hormony „upravit“ a pak i „přeoperovat“, jsou dána přírodou a narozením.

Upravil/a: Jiří Bohumil

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
paul1

Pro " Viktorie II." – díky za vtipnou odpověď, vůbec mi při tvoření otázky nenapadlo, že může mít i jiný výklad.

před 1058 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek