MichaelOffic

Jste pro to, aby studenti jezdili vlakem zadarmo?

Zajímá mě váš názor:)

Nejlepší odpověď
led

Ano

Deti a študenti a seniori (nad hranicu veku zákonom určeného odchodu do penzie) a poberateľom penzie a invalidných dôchodkov (ZŤP a ich sprievodcom)

Na Slovensku to funguje:
bezplatne na osobné vlaky a obyčajné rýchliky (krátke trasy)
na rýchliky diaľkové a medzinárodné príplatok 1.-€ – na konkrétny vlak, tu je obmedzenie v prípade obsadenosti vlaku.

Další odpovědi
Drap

Ano

Ano. Studenti i senioři.

mosoj

Ano

Mistře, návrh je pro studenty a seniory. Takže souhlasím jenom takto. Pak jsou ještě tělesně postižení a mnoho dalších potřebných.

anonym

Ne

rozhodně ne, z jednoho prostého důvodu. Když něco takového soukromým firmám nařídíte, tak s tím jde ruku v ruce obvykle nějaká kompenzační paušální dotace ze strany státu. A jak všichni dobře víme, kdykoliv se peníze přelévají přes státní pokladnu stojí to nakonec MNOHEM VÍC … stát nikdy nic nedělá zadarmo a můžete vzít jed na to, že cokoliv vydává jako službu zdarma, stojí ročně na provozu státní kasu přinejmenším pár milionu ne-li miliard.

ivzez

Ano

Navíc bych navrhla MHD zdarma pro všechny.

Když vidím ty spousty aut jenom s řidičem, říkám si,
že bychom měli více myslet na životní prostředí.

autacek

Ne

Po rozdávání koblih se voloči začali uplácet jinak. Zajímavé, že v knize O čem sním když náhodou spím, o tom není ani zmínka.

xxx3

Ne

Já si myslím, že by studenti měli mít v dopravě slevy a to klidně i dosti velké, ale řekl bych, že není úplně dobré jízdné pro studenty zcela zrušit. U důchodců nad určitý věk mi to ale přijde rozumné. Narozdíl od studentů už si např. nemůžou tak snadno přivydělat.

mates1

Ano

Kepler

Ano

Jistééé! Dráhy by měly studentům ještě platit. Jinak jim brzy budou železnice řídit samí volové.