annas

Jste občas z něčeho v Jiříkově vidění?

Kde se vzalo toto úsloví?
Doplňuji:
Báchorku Jiříkovo vidění znám. Je fakt, že Jiřík se divil všemu, co poznal ve svých snech.
Kropítko, našla jste to, co jsem jen tušila.

Nejlepší odpověď
kropitko

Když řekneme, že jsme jako v Jiříkově vidění, chceme říct, že zažíváme neuvěřitelný příběh, že se cítíme jako ve snu, že nevěříme svým očím, že jsme užaslí, že koukáme jako spadlí z Měsíce, eventuálně jako tele na nový vrata. A většina z nás asi také ví, odkud tohle slovní spojení pochází. Od Josefa Kajetána Tyla, který napsal a v roce 1849 uvedl svou jak se tehdy říkalo báchorku Jiříkovo viděn

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/regina/slo­va/_zprava/105426

Další odpovědi
mirlin

Vážená annanas , dost často!
Za největší „JIŘÍKOVO VIDĚNÍ“! pokládám osobně srážku s blbcem . mirlin

vagra

Mirline-plně s Vámi souhlasím,jenom,pro­sím Vás-pro příště-„Annas“,Mirline-„Annas“!Děkuji.:-)
Ono správné oslovování,je tady dost důležité, kvůli orientaci.

anonym

Neustále,téměř každý den mě něco,nebo někdo přivede k onomu rčení.