Avatar uživatele
rozhodnise

Jsou všichni lidé v blázinci skutečně blázni?

Zde Vám napíšu reakce jednoho pacienta, který tvrdí, že je z jiné planety

Dr. A: „Je mi potěšením se s vámi setkat. Jsem doktor XA. To je doktor XB.“
Pacient: „Doktor. Doktor. Doktor. Doktor. Kolik doktorů je na této planetě?“
Dr. A (podrážděně): „Poslouchejte, na této planetě jsem já doktor a vy pacient.“
Pacient: „Tak proč jste tady ještě nikoho nevyléčil?“
Dr. A: „Poslouchejte…“
Pacient: „Hlásíte se k Nietzschovi a jeho teorii věčného návratu, nebo se pokusíte změnit špatné rozhodnutí tak, aby se po smrštění a novém rozpínání neopakovala stejná chyba?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? punkdaftos před 1482 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Samozřejmě… A někteří maj i klíče od mříží. 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Tak je to vytrženo z kontextu. Kdo jsi ty ve vztahu k dotyčným? Ten pacient si mohl něco přečíst, nevíme o něm nic. A tu teorii neznám. A navíc nejsem psychiatr.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

MUDr. Chocholouškovi by to bylo hned jasné. Co by asi na to řekl Dr. Gustáv Husák? Takové plýtvání vzdělanými lidmi, no totok?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Někdy se tam uklízeli nepohodlní a pravdu mluvící lidé. Samozřejmě velké, možná podstatné části pacientů to neharaší, ale mají nějaké psychické potíže. Jinak souhlasím s Keltem, že je to potřeba posuzovat v širších souvislostech: Chovanec psychiatrické léčebny pozoruje z okna zahradníka a po chvíli na něj zavolá: „Co to tam děláte?“ „Dávám hnůj na jahody.“ „Hm, hm, já jsem na ně dával obvykle šlehačku. No jo, ale já jsem holt blázen.“
A jak je to v tomto případě: Svědkové Jehovovi se potkají s Bláznem: „Dobrý den, chcete si promluvit o Bohu?“ „Ano. A copak byste o mně chtěli vědět?”
N

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Eksote, taky se tam uklízej ti, kdo se chtějí skrýt… Buďto před spravedlností, před věřiteli, před mafií, před veřejností…

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek