rozhodnise

Jsou všichni lidé v blázinci skutečně blázni?

Zde Vám napíšu reakce jednoho pacienta, který tvrdí, že je z jiné planety

Dr. A: „Je mi potěšením se s vámi setkat. Jsem doktor XA. To je doktor XB.“
Pacient: „Doktor. Doktor. Doktor. Doktor. Kolik doktorů je na této planetě?“
Dr. A (podrážděně): „Poslouchejte, na této planetě jsem já doktor a vy pacient.“
Pacient: „Tak proč jste tady ještě nikoho nevyléčil?“
Dr. A: „Poslouchejte…“
Pacient: „Hlásíte se k Nietzschovi a jeho teorii věčného návratu, nebo se pokusíte změnit špatné rozhodnutí tak, aby se po smrštění a novém rozpínání neopakovala stejná chyba?

Odpovědi
Edison

Samozřejmě… A někteří maj i klíče od mříží. 😁

Kelt

Tak je to vytrženo z kontextu. Kdo jsi ty ve vztahu k dotyčným? Ten pacient si mohl něco přečíst, nevíme o něm nic. A tu teorii neznám. A navíc nejsem psychiatr.

Kepler

MUDr. Chocholouškovi by to bylo hned jasné. Co by asi na to řekl Dr. Gustáv Husák? Takové plýtvání vzdělanými lidmi, no totok?

EKSOT123

Někdy se tam uklízeli nepohodlní a pravdu mluvící lidé. Samozřejmě velké, možná podstatné části pacientů to neharaší, ale mají nějaké psychické potíže. Jinak souhlasím s Keltem, že je to potřeba posuzovat v širších souvislostech: Chovanec psychiatrické léčebny pozoruje z okna zahradníka a po chvíli na něj zavolá: „Co to tam děláte?“ „Dávám hnůj na jahody.“ „Hm, hm, já jsem na ně dával obvykle šlehačku. No jo, ale já jsem holt blázen.“
A jak je to v tomto případě: Svědkové Jehovovi se potkají s Bláznem: „Dobrý den, chcete si promluvit o Bohu?“ „Ano. A copak byste o mně chtěli vědět?”
N

Edison

Eksote, taky se tam uklízej ti, kdo se chtějí skrýt… Buďto před spravedlností, před věřiteli, před mafií, před veřejností…