Kelt

Jsou všechny klikačky stejného druhu? Já myslím, že ne, ale proč?

Otevřu Seznam, zaujme mne sportovní zpráva, politická atd. Tak to na kliknu a dovím se podrobnosti. Ale jsou věci, které nejsou tak lehce objevitelné. Například prostředek, který je třeba jíst, aby člověk nepřibíral. Po 20 minutách sledování jsem se nedozvěděl nic. No a další věc je ta, že se objeví nějaká fotografie s titulkem, že tato fotografie byly více jak 50 let schovávána, utajována a že by historie byla jiná, kdyby ta fotografie byla uveřejněna ve své době. Takže kliknu, protože mne to zajímá a nakonec zjistím, že jsem někde úplně jinde (myslím tím v informacích) a nic se nedovídám. Proč to tak je? Máte s tím také zkušenosti? A proč to tak vlastně funguje? Nebo jsou tyto informace placné, heslované nebo jinak skryté a přístup mají jen vyvolení? Děkuji.

Odpovědi
Filip84

Tady tyto stránky, co popisuješ, těží z placené reklamy:

  • nalákají tě na něco, co je pro tebe lákavé, pro každého člověka je lákavé něco jiného, takže oni se snaží tak nějak pokrýt portfolio, aby nalákali (téměř) každého,
  • jakmile na ten odkaz klikneš, otevře se ti stránka, kde je tak 1/10 – 1/20 informací k danému thematu. Ty si je přečteš, a ta stránka ti nabízí, že máš kliknout na odkaz, ve kterém se „dozvíš víc“,
  • klikneš na odkaz a (nejčastěji v nové záložce) se ti otevře stránka, dejme tomu „2/10“, kde je zase další 1/5 – 1/20 informace,
  • takto se proklikáváš až na závěrečnou stránku.

Pointa je v tom, že třeba nějaký můj delší post tady má, dejme tomu, deset odstavců. Když bych ho zveřejnil na svém blogu, kde bych měl deset placených bannerů na reklamy, tak uživatel si přečte můj post, a na základě toho já získám nějaké haléře.

Když ale ten svůj post rozdělím do deset stránek, z nichž na každé bude oněch deset placených bannerů, tak mám desetkrát tolik haléřů.

To je celý příběh, jako! 😃

zjentek

Protože to není právně postižitelné? A protože jsou lidé z podstaty paraziti, obohacující se na cizí úkor? A protože při demokracii k tomu mají naprosto optimální podmínky? Třeba proto je tomu tak. Přece všichni máme rovnou šanci (oblíbené to motto tohoto webu), tak se můžeme předvádět, co dokážeme. Je to legální!

df

Ptáš se na dvě otazky. První je jasná, ale druhá je nelogická. Přečti si to několikrát za sebou. „Proč“ co?

Titulek článku rozhodne, jestli na něj klikneš. Je to zneuživáno a podle toho lze rozeznat seriózní stránky od žumpy. Jedná se o manipulaci. A tu používají jen zmetci a šmejdi

elkon

Nesleduji Seznam. Stačí mi že na ně kdekdo nadává.

aliendrone

Hmm, CLICKBAIT > https://www.go­ethe.de/ins/cz/cs/kul/­the/ktx/21485905­.html 🙂

df

„Já myslím, že ne, ale proč?“ Ty si teda myslíš, že nejsou stejneho druhu a ptáš se, proč nejsou stejného druhu? No protože nemůžou být všichni stejní.

Stačí?